کد خبر 322714

زیان ۲.۲۷میلیارد دلاری به فروشگاه‌ها با اعتراضات جلیقه‌زردها

یک گروه تجاری فرانسه از خسارت و هزینه ۲.۲۷میلیارد دلاری اعتراضات جلیقه‌زردها برای فروشگاه‌های بزرگ این کشور خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، شورای ملی مراکز فروشگاهی فرانسه روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: اعتراضات جلیقه‌زردها طی هفته‌های اخیر بیش از 2 میلیارد یورو معادل 2.27 میلیارد دلار به فروشگاه‌های بزرگ فرانسه زیان و خسارت وارد کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس این گزارش، شورای ملی مراکز فروشگاهی فرانسه افزود: حدود 280 فروشگاه از 800 فروشگاه بزرگ فرانسه در جریان این اعتراضات آسیب دیده و دچار زیان و خسارت شده‌اند.

 این گزارش اضافه کرد: میزان مراجعه مردم به فروشگاه‌های بزرگ فرانسه از زمان آغاز این اعتراضات به‌شدت کاهش داشته است.

از زمان آغاز اعتراضات جلیقه‌زردها، بسیاری از فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و بانک‌های نزدیک به محل تجمعات و راهپیمایی‌ها تعطیل شده‌اند.

در جریان این اعتراضات تاکنون 8 نفر کشته و بیش از 1000 نفر زخمی شده‌اند. پلیس فرانسه بیش از 4300 نفر را نیز بازداشت کرده است.

مردم فرانسه از اواسط نوامبر تاکنون در اعتراض به وضعیت معیشتی و افزایش هزینه‌های زندگی علیه سیاست‌های دولت امانوئل ماکرون، تظاهرات گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند.

قیمت سوخت در فرانسه از ابتدای امسال تاکنون 20 درصد رشد داشته است.

گرچه دولت ماکرون اجرای برنامه افزایش مالیات سوخت را لغو کرده است ولی تظاهرات گسترده در سراسر فرانسه همچنان ادامه دارد و نیروهای پلیس و امنیتی این کشور در حال سرکوب اعتراضات هستند. تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که 84 درصد مردم فرانسه که اکثر آنها از طبقه متوسط هستند، از این اعتراضات حمایت می‌کنند.

بیشتر بخوانید