کد خبر 301307

پسر قذافی درباره پدرش و سارکوزی افشاگری کرد

سیف الاسلام قذافی فرزند معمر قذافی دیکتاتور لیبی تایید کرد که نیکلا سارکوزی رئیس‌جمهور اسبق فرانسه پیش از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری، دو میلیون و پانصد هزار یورو از پدرش دریافت کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، قذافی گفت: سارکوزی این پول را برای هزینه انتخابات ریاست جمهوری از پدرم گرفت و این موضوع بارها ادامه یافت.این مبلغ پول را 'بشیر صالح'، رئیس دفتر معمر قذافی به 'کلود گئان' که در آن زمان مدیر مبارزات انتخاباتی سارکوزی بود، تحویل داده است.

قذافی افزود:سارکوزی پس از دریافت آن مبلغ، باز هم 2 میلیون و 5٠٠ هزار یوروی دیگر خواست و گفت که قادر است بیگناهی 'عبدالله سنوسی' را ثابت کند.

'عبدالله سنوسی' به علت دست داشتن درانفجار هواپیمای فرانسوی 'DC-10' بر فراز نیجر که از 'برازاویل' پایتخت کنگو به مقصد پاریس در پرواز بود،به حبس ابد محکوم شده بود. وی هم اکنون در فرانسه در زندان به سر می برد. این حمله تروریستی در سپتامبر سال 1989رخ داد و به کشته شدن ١٧٠ مسافر و خدمه هواپیما انجامید.

قذافی گفت:'الکساندر جوری'، بازرگان فرانسوی الجزایری‌الاصل، در فاصله سال‌های 2007 تا 2012 میلادی، 59 بار 'کلود گئان' و 14 بار 'نیکلا سارکوزی'را ملاقات کرد.

سیف‌الاسلام قذافی افزود:'الکساندر جوری' به 'بشیر صالح' رئیس دفتر معمر قذافی، برای فرار از لیبی کمک کرد اما بارها او را به مرگ تهدید کرده و به او گفته است که اگر درباره حمایت لیبی از سارکوزی در طی مبارزات انتخاباتی اش صحبتی کند، کشته خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر