کد خبر 299484

ATR هواپیماهای سفارشی ایران‌ایر را به دیگران می‌فروشد

شرکت هواپیماسازی «ای. تی. آر» اعلام کرده به خاطر عدم امکان تجارت با ایران ، هفت فروند جت سفارش «ایران ایر» را به فروش گذاشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در حالی که انتظار می‌رفت صنعت هوانوردی ایران با برجام جان تازه‌ای بگیرد، اما تحریم‌های یکجانبه آمریکا باعث به‌هم خوردن توافق‌های ایران با شرکت‌های آمریکایی و اروپایی در این زمینه شد به طوری که وبگاه شرکت هواپیماسازی فرانسوی-ایتالیایی «ای. تی. آر» اعلام کرده که تصمیم دارد با توجه به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران که از تاریخ 7 اوت (16 مرداد)  اعمال شد و این امر مانع هرگونه تحویل بیشتری به ایران  شده، هفت هواپیمای «ای. تی .آر72» سفارش  شرکت «ایران ایر» را به کشور یا شرکتی دیگر واگذار کند.

بر اساس این گزارش، این تحریم‌ها مانع انجام معامله با ایران یا شرکت‌های ایرانی فعال در بخش هوانوردی تجاری می‌شود. این تحریم‌ها همچنین از فروش قطعات و خدمات به خطوط هوایی ایران جلوگیری می‌کند.

این تحریم‌های جدید توافق هسته ای سال 2016 دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا با ایران که امکان فروش هواپیماهای تجاری ساخت آمریکا به این کشور مهیا ساخته بود  را برهم زد.

 ای.تی‌.آر پیش از بازاعمال تحریم‌ها علیه ایران، هشت فروند هواپیمای دیگر تحویل این کشور داده بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر