{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 295069

بلومبرگ اعلام کرد: آلمان سیستم پرداخت بدون وابستگی به آمریکا را پیگیری می‌کند و معتقد است با این روش شرکت‌های آلمانی از تحریم‌های یکجانبه آمریکا نظیرآنچه علیه ایران اعمال شده در امان خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، از آنجایی که قراردادهای دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با هم پیمانانش وضعیت بغرنج‌تری پیدا می‌کند رهبران آلمان از جمله آنجلا مرکل صدراعظم این کشور پیشنهاداتی برای مستقل کردن اتحادیه اروپا در زمینه پرداخت‌های مالی ارائه کرده است. آنها تاکید دارند که باید وابستگی‌شان در این زمینه به آمریکا کمتر شود.

«هیکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرده که یک سیستم پرداخت مستقل از آمریکا ایجاد شود که باعث خواهد شد شرکت‌های اروپایی از تحریم‌های یکجانبه آمریکا نظیر آنجه ترامپ علیه ایران اعمال کرده در امان بماند.

وی تاکید می‌کند که اعمال چنین سیستمی می‌تواند انعطاف‌پذیری اتحادیه اروپا را درباره نوسانات بازارهای مالی که تحت نفوذ آمریکا هستند، بیشتر کند. این سیستم کانال‌های پرداختی باید از طریق موسسات مالی که کمتر وابستگی به دلار دارند انجام شود.

بانک‌های خارج از آمریکا 12.6 تریلیون دلار دارند که می‌توانند بابانک‌های آمریکایی در این زمینه رقابت کنند.

بانک‌های اروپایی در فاصله 2007 تا 2017 میزان مبادلات خود با دلار را 42 درصد کاهش دهد. اما هنوز موقعیت زیادی هم وجود دارد.

در این میان بانک‌های آلمانی بیشترین کاهش را در این زمینه داشتند که در پایان سه ماهه نخست سال 2018 این رقم 502 میلیارد دلار بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری