کد خبر 279208

ادعای عجیب رسانه بحرینی درباره تهران

با آغاز جام جهانی فوتبال، اخبار آن در صدر بسیاری از رسانه‌ها از جمله روزنامه‌های عرب زبان قرار گرفته و همین امر سبب شده است از حجم اخبار مربوط به ایران در رسانه‌های عربی کاسته شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، خبرهای جام جهانی در صدر عناوین بسیاری از رسانه ها از جمله روزنامه های عرب زبان قرار دارد و در این میان اخباری با محورهای مختلف به صورت پراکنده در این منابع دیده می شود.

مسائلی مانند افزایش صادرات ایران به آمریکا با وجود تحریم، درآمدهای حاصل از برداشت نفت ایران از میدان های نفتی مشترک با عراق و حضور ایران در سوریه از جمله عناوین مرتبط با ایران است.

انتشار کاریکاتور به منظور القای برخی مسائل علیه ایران شیوه ای است که معمولا الشرق الاوسط سعودی به آن متوسل می شود تا جایی که تقریبا هیچ هفته ای نیست که این روزنامه کاریکاتوری علیه ایران منتشر نکند.

الحیات در مطلبی با عنوان صادرات ایران به آمریکا 450 درصد افزایش داشته است" نوشت: به نظر می رسد سیاست سختگیرانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در قبال تهران سبب حذف صادرات ایران به آمریکا نشده است، زیرا گزارش اداره گمرک ایران نشان می هد، در یک ماه نخست سال جاری 77 تن کالا به ارزش 1.3 میلیار دلار به آمریکلا صادر شد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با افزایش 450 درصدی همراه بود و کالاهای صادراتی بیشتر شامل مواد غذایی و کشاورزی است.

" پنج میلیارد دلار درآمدهای ایران از میدان های نفتی مشترک با عراق" عنوان دیگری است که روزنامه الحیات منتشر کرده و در ذیل آن نوشت: وزارت نفت ایران اعلام کرد، درآمدهای حاصل از برداشت نفت از میدان های نفتی مشترک با عراق در غرب رود کارون در دو سال گذشته سالانه به پنج میلیاردلار رسید و میزان برداشت نفت روزانه نیز بالغ بر 300 هزار بشکه بوده است.

اما روزنامه الوطن کویت این عنوان را منتشر کرد: " یک مسئول آمریکایی: به منظور جلوگیری از رسیدن ایران به مدیترانه، حضور نیروهای ما در سوریه ضروری است".

به نوشته الوطن "دیوید شینکر" نامزد تصدی پست معاونت وزیر خارجه آمریکا گفت حضور نیروهای کشورش در سوریه ضروری است تا مانع این شود که ایران در آنجا پل زمینی ارتباطی با مدیترانه تشکیل دهد و علاوه بر این باید مواضع واشنگتن برای رویارویی با روسیه تقویت شود.

روزنامه الایام وابسته به رژیم بحرین با ادعای "ایران در تلاش برای نابودی انسجام مذهبی لیبی" نوشت: ایران هیچ فرصتی را برای ایجاد ناآرامی و هرج و مرج در لیبی از دست نمی دهد و در این راه به شیوه خاص خود و با استفاده از روابط گذشته و ارتباط ویژه با اخوانی ها عمل می کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر