{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 267559

وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه همکاری بین ایران و روسیه در جهت تقویت صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و مبارزه با تروریسم بوده، گفت: شکست داعش مرهون همکاری‌های ماست و در روند آستانه توانستیم تنها ابتکار موفق بین‌المللی را همراه با ترکیه نشان دهیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز (شنبه) پیش از نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه، به صورت دوجانبه در مسکو به رایزنی پرداختند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در مسکو و رایزنی با همتای روس‌اش گفت: خوشحالم که باز هم با شما گفت‌وگو می‌کنم، تعداد این جلسات از دست من در رفته و از این مهمان نوازی شما متشکرم.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران انتخاب مجدد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را به این سمت تبریک گفت.

وی روند روابط دو کشور در مقایسه با سال‌های گذشته را روند رو به گسترشی خواند و افزود: در حوزه روابط دوجانبه ما مجری تصمیمات روسای جمهور دو کشور هستیم تا اقداماتی برای مردم دو کشور و به نفع مردم منطقه اتفاق بیفتد.

وزیر خارجه ایران ابراز امیدواری کرد که با اتصال سیستم بانکی دو کشور همکار‌ی‌های اقتصادی ایران و روسیه بیشتر از گذشته گسترش یابد.

ظریف افزود: خوشحالیم که ظرف چند هفته آینده پیمان همکاری ما در حوزه اوراسیا امضا خواهد شد.

وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه همکاری ایران و روسیه در جهت تقویت صلح و مبارزه با تروریسم در منطقه بوده است، گفت: در حوزه دوجانبه تلاش خوبی داشتیم و همکاری بین ایران و روسیه در جهت تقویت صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و مبارزه با تروریسم بوده است و شکست داعش مرهون همکاری‌های ماست.در روند آستانه توانستیم تنها ابتکار موفق بین‌المللی را همراه با ترکیه نشان دهیم.

وزیر خارجه ضمن ابراز خرسندی و قدردانی از حمایت‌های روسیه در سازمان‌های بین‌المللی بخصوص در حوزه هسته‌ای، بر ادامه این همکاری دوجانبه تأکید کرد و افزد: با توجه به اقدامات و پیش بینی‌های نامناسبی که برخی از اعضای برجام دارند، گفت‌وگوها و هم اندیشی ما مفید خواهد بود.

وی به همکاری دو کشور در حوزه خزر اشاره و بر تقویت این همکاری در این دریای مشترک و اطمینان از اینکه این دریای دوستی بین کشورهای همسایه باقی بماند، تأکید کرد و افزود: بسیار خوشحالیم که از نزدیک با شما در این زمینه همکاری‌ می‌کنیم.

*مفصل درباره برجام گفت‌وگو می‌کنیم

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در این دیدار عنوان کرد: بر اساس توافق روسای جمهور تماس‌های چند بعدی داریم که وزیر دفاع ایران و آقای شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران به روسیه سفر کردند.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور که ماه گذشته برگزار شد، نسبت به توسعه روابط تهران و مسکو ابراز امیدواری کرد.

وی همچنین گفت که گفت‌وگوها و رایزنی‌ها بین مجالس دو کشور در جریان است.

لاوروف به همکاری دو کشور در خزر نیز اشاره کرد و افزود: همکاری‌های موثر و مفیدی درباره خزر و همچنین روند آستانه داریم که از این روند خرسند هستیم.

وزیر خارجه روسیه عنوان کرد که در این دیدار امکان گفت‌وگو درباره برجام نیز فراهم است و با بیان اینکه اوضاع در این خصوص نگران کننده است، افزود: علاقه‌مندیم گفتگوی مفصلی در این خصوص داشته باشیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری