کد خبر 249766

تشکیل کارگروه برای اصلاح برجام

یک سخنگوی اتحادیه اروپا گفت در صورت خروج آمریکا از برجام، بروکسل از منافع فعالان اقتصادی خود محافظت خواهد کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، یک سخنگوی اتحادیه اروپا گفته در صورت خروج آمریکا از توافق هسته‌ای «برجام»، این اتحادیه اقدامات لازم برای محافظت از منافع فعلان اقتصادی را انجام خواهد داد. 

یک سخنگوی اتحادیه اروپا در پاسخ به سوالی درباره اقدام احتمالی بروکسل، پس از خروج احتمالی آمریکا از برجام به EURACTIV گفت: «ما درباره موقعیت‌های فرضی گمانه‌زنی نمی‌کنیم.»

وی اضافه کرد: «اتحادیه اروپا همیشه به دنبال محافظت از منافع قانونی فعالان اقتصادی خودش بوده است.»

«دونالد ترامپ» روز 22 دی‌ماه، در جدیدترین اقدام خود ضد برجام علی‌رغم تعلیق تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران تهدید کرد ممکن است این آخرین باری باشد که این کار را انجام می‌دهد.

 رئیس‌جمهور آمریکا گفت در صورتی که نمایندگان کنگره و دولت‌های اروپایی برای «اصلاح معایب فاجعه‌بار» برجام اقدام نکنند او در موعد بعدی تعلیق تحریم‌ها (120 روز بعد) آمریکا را از توافق هسته‌ای با ایران خارج خواهد کرد.

«رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه (دوم بهمن‌ماه) بعد از دیدار با مقام‌های انگلیسی در لندن گفت با کشورهای اروپایی بر سر تشکیل کارگروهی با مأموریت «اصلاح برجام» موافقت کرده است. مقام‌های کشورهای اروپایی هنوز رسماً درباره این ادعا موضع‌گیری نکرده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر