کد خبر 193395

ماکرون: دموکراسی را به فرانسه بازمی‌گردانم

رئیس جمهر جدید فرانسه در اولین سخنرانی خود پس از ورد به کاخ الیزه گفت: برای بازگرداندن دموکراسی به کشور نهایت تلاش خود را به کار خواهم گرفت.

به گزارش اسکای نیوز عربی، امانوئل ماکرون امروز (یکشنبه) با ورود به کاخ الیزه و پس از دیدار با فرانسوا اولاند رسما به عنوان رئیس‌جمهور این کشور  کار خود را آغاز کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی پس از  دیداری یک ساعته با اولاند و تحویل کدهای هسته‌ای و با طی پروتکل‌های قانونی رسما اداره کشور را در دست گرفت.

پس از خروج اولاند از الیزه پس از 5 سال ماکرون به عنوان جوانترین رئیس‌جمهور فرانسه کار خود را آغاز کرد.

ماکرون در اولین سخنرانی خود به عنوان رئیس‌جمهور فرانسه گفت: جهان و اروپا بیشتر از هر زمان دیگری به فرانسه نیاز دارد. فرانسوی‌ها امید و پیروزی را انتخاب کردند از هیچیک از تعداتمان دست نمی‌کشیم.

وی تاکید کرد: برای بازگشت دموکراسی به کشور حداکثر تلاش خود را خواهم کرد.   فرانسوی‌ها راه امید و پیروزی را انتخاب کردند و من هیچ گاه از این مسیر کوتاه نمی‌آیم. کاری می‌کنم مردم فرانسه به این باور برسند که قدرت کشورشان در حال افول نیست و ما در آستانه یک رنسانس بزرگ هستیم.

ماکرون متعهد شد: برای رویارویی با تروریسم تلاش می‌کنم و به حمایت از آزادی و حقوق بشر ادامه خواهم داد.

رئیس‌جمهور جدید فرانسه همچنین گفت: نیازمند اروپایی فعال‌تر و سیاستمدارتر هستیم و باید برای آینده‌ای بهتر بکوشیم.

ماکرون 39 ساله از سال 2012 تا 2014 مشاور عالی اقتصادی اولاند بود و پس از کنار کشیدن از دولت سوسیالیست به عنوان کاندیدای مستقل وارد رقابت‌های ریاست‌جمهوری شد.

امانوئل ماکرون

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    یعنی در فرانسه دموکراسی نبوده و ایشون غیر دموکراتیک انتخاب شدند؟