{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 184248

شبکه سی ان ان امروز (جمعه) خبر داد که یک قاضی که هفته پیش و چند ساعت پیش از اجرای فرمان جدید مسافرتی - مهاجرتی ترامپ رای به تعلیق آن داد، از سوی افراد ناشناس تهدید شده است.

 یکی از سخنگویان اف بی آی خبر داد که قاضی دریک واتسون (Derrick Watson) که در هونولولو (مرکز ایالت هاوایی) زندگی می کند، پیام های تهدید آمیزی دریافت کرده است. اف بی آی جزئیات بیشتری از این واقعه را منتشر نکرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، ترامپ هفته پیش در جریان سخنرانی برای هواداران خود در شهر نَشویل ایالت تنسی از این اقدام قاضی واتسون انتقاد کرد و قول داد اگر لازم باشد این موضوع را به دیوان عالی آمریکا ارجاع دهد.

بر اساس حکم واتسون که در سراسر آمریکا لازم الاجرا است، مسافران و پناهجویان شش کشور مسلمان مندرج در فرمان جدید ترامپ کماکان می توانند به آمریکا سفر کنند.

در فرمان جدید ترامپ، عراق از فهرست کشورهای ممنوعه حذف شد و دارندگان کارت سبز و روادید آمریکا نیز از محدودیت های مندرج در آن معاف شدند. یکی از مفاد این فرمان که ارجحیت برخی از اقلیت های دینی را به اذهان متبادر می ساخت نیز از این فرمان حذف شده است.

در صورت اجرای فرمان ترامپ، اتباع کشورهای ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن به مدت 90 روز از ورود به آمریکا ممنوع می شوند و تمام پناهجویان نیز تا 120 روز نمی توانند وارد خاک این کشور شوند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری