کنعانی: ‌آمریکا ‌دوباره به دنبال گفت‌وگو با ‌ایران است

سخنگوی وزارت خارجه گفت: دولت آمریکا اکنون از مذاکره حرف می‌ز‌ند و ‌از طریق واسطه‌ها دوباره به دنبال گفتگو با جمهوری اسلامی ایران است.

کنعانی: ‌آمریکا ‌دوباره به دنبال گفت‌وگو با ‌ایران است

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در مراسم گرامیداشت ۷ تیر در مسجد جامع لنگرود‌ اتفاقات سال گذشته علیه ملت ایران را یک جنگ سخت و نرم تمام‌عیار دانست و اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی که تمامی امکانات خود را در این جنگ ترکیبی و شناختی به میدان آورده بودند، اکنون از مذاکره حرف می زنند و دولت آمریکا از طریق واسطه‌ها دوباره به دنبال گفتگو با جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به شکست تمامی طرح‌های آمریکا در این سال‌ها افزود: آمریکا عراق را پس از دوهفته و افغانستان را پس از یک ماه فتح کرد، اما بعد از سال‌ها اشغال، نتوانست یک سازمان سیاسی در این کشور‌ها ایجاد کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه، مشکل آمریکا درباره حمایت از مظلومان جهان به‌ویژه مردم مظلوم فلسطین را یادآور شد و تصریح کرد: هدف امام خمینی (ره) مبارزه با همین تفکر آمریکایی و تغییر نظام غیرعادلانه بین‌المللی و حمایت از مظلومان عالم بود.

وی انقلاب اسلامی ایران را مبتنی بر اسلام ناب محمدی (ص) دانست که در آن ضدیت با نظام سلطه یک اصل حیاتی است و ادامه داد: امام خمینی (ره) حمایت از مظلوم را عین اسلام و آموزه‌های اسلامی می‌دانست‌ و معتقد بود بدون حمایت از ملت مظلوم فلسطین و در حالی که رژیم صهیونیستی در امنیت کامل باشد، ترویج اسلام ناب محمدی امکان پذیر نیست.

 ناصر کنعانی چافی همچنین درباره شکست طرح خاورمیانه جدید و بزرگ آمریکایی گفت: آمریکا اگرچه می‌تواند در منطقه توطئه‌های مختلفی را طراحی و تجهیزات را بسیج کند، اما عاجز از ساماندهی برای تغییرات است.

سخنگوی وزارت امور خارجه، با اشاره به نقش و مداخلات آمریکا در سوریه، یمن، فلسطین و آمریکای جنوبی نیز اضافه کرد: آمریکا جنگ را بر سوریه تحمیل کرد، بیش از ۱۰ سال جنگ علیه ملت یمن راه انداخت، رژیم صهیونیستی را تجهیز و ونزوئلا را با عوامل خود بی‌ثبات کرد، اما در ایجاد نظام سیاسی دلخواه و حاکمیت اراده خود ناتوان است.

وی به نمونه‌هایی از رفتار جنایت‌آمیز رژیم آمریکا در ارتباط با دولت، ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره و تاکید کرد: جنایات ۴۴ ساله علیه ایران توسط رژیمی انجام شد که خود را پرچم‌دار حقوق بشر در دنیا می‌داند.

کنعانی، هفته بازخوانی حقوق بشر آمریکایی را بهانه‌ای برای برشمردن جنایات آمریکا علیه ایران دانست و افزود: در طول تاریخ انقلاب اسلامی، حوادث تلخی را علیه ملت ایران شاهد بودیم که اوج آن‌ها اقدام تروریستی روز هفتم تیر ۱۳۶۰ در مقر حزب جمهوری اسلامی بود.

وی گفت: ترور رهبر معظم انقلاب توسط منافقین کوردل در تاریخ ششم تیرماه ۱۳۶۰، بمباران شیمیایی سردشت توسط رژیم بعثی صدام در هفتم تیر سال ۱۳۶۶، شهادت آیت‌الله صدوقی در ۱۱ تیر سال ۱۳۶۱، حمله ناو‌های رژیم آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران و شهادت ۲۷۰ مسافر ایرانی در ۱۲ تیر ۱۳۶۷ از دیگر جنایت‌های آمریکا علیه ملت ایران است.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
ارسال نظر