ادامه نتایج مثبت توافق تهران و ریاض / مالدیو تصمیم به ازسرگیری روابط با ایران گرفت

بلافاصله بعد از توافق نهایی جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی برای از سرگیری روابط دیپلماتیک، جمهوری مالدیو نیز با صدور بیانیه ای رسمی، ضمن استقبال از این توافق، رسما اعلام کرد که تصمیم به ازسرگیری روابط دیپلماتیک با ایران گرفته است.

ادامه نتایج مثبت توافق تهران و ریاض / مالدیو تصمیم به ازسرگیری روابط با ایران گرفت

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، در بیانیه رسمی وزارت امور خارجه این کشور ، ضمن استقبال از بیانیه سه جانبه ایران، چین و عربستان و توافق تهران و ریاض برای از سرگیری روابط دیپلماتیک، آمده است: در روشنی این تحولات مثبت و خوشایند، دولت مالدیو تصمیم گرفته است روابط دیپلماتیک خود را با جمهوری اسلامی ایران از سر بگیرد.

این بیانیه رسمی دولت مالدیو در رسانه های چین نیز بازتاب داشت.

روز ۱۹ اسفندماه ۱۴۰۱ در بیانیه سه‌جانبه‌ای که در پکن که به امضای علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، «مساعد بن‌محمد العیبان» وزیر مشاور و عضو شورای وزیران و مشاور امنیت ملی عربستان سعودی و «وانگ یی» عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست و رئیس دفتر کمیسیون مرکزی امور خارجی حزب و عضو شورای دولتی جمهوری خلق چین رسید، درباره از سرگیری روابط دوجانبه بین ایران و عربستان سعودی توافق شد.

این توافق که با ایفای نقش چین  و بعد از چند دوره مذاکره مقامات و مسئولان جمههوری اسلامی ایران و عربستان سعودی در عراق و عمان حاصل شد، به دلیل اهمیت آن، در صدر اخبار رسانه های جهان قرار گرفت و با استقبال بین المللی روبرو شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
ارسال نظر
 • ناشناس
  ۰

  فقط قالیباف استقبال نکرد، و عاملين تفرقه جهان اسلام که باعث قطع روابط شدند محاکمه نشدند

 • علیمراد پارسایی
  ۰

  دیگه‌نگیم آل سعود ملعون ؟

 • سید مهدی مرتضوی
  ۰

  یعنی دیگه نگیم آل سعود ملعون؟