اظهارات عجیب رهبر طالبان درباره حکمرانی بر افغانستان

رهبر طالبان گفت: مردم مسلمان افغانستان خواهان نظام اسلامی هستند و سکولاریسم نمی‌خواهند؛ اگر می‌خواستند، ۲۰ سال از ما حمایت نمی‌کردند و مردم علیه ما قیام می‌کردند. اکنون زمان خدمت کامل به مردم فرا رسیده است.

اظهارات عجیب رهبر طالبان درباره حکمرانی بر افغانستان

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رهبر گروه طالبان گفته است، که این گروه "شجاعانه" در برابر جهانیان جنگید و اکنون فشار‌های جهان بر آن فایده‌ای ندارد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از هشت صبح گزارش داد، ملا هبت الله آخوندزاده، رهبر طالبان، این سخنان را روز پنج‌شنبه در دیدار با شماری از فرماندهان نظامی این گروه بیان کرده است.

او افزوده است: "مردم مسلمان افغانستان خواهان نظام اسلامی هستند و سکولاریسم نمی‌خواهند؛ اگر می‌خواستند، ۲۰ سال از ما حمایت نمی‌کردند و مردم علیه ما قیام می‌کردند. اکنون زمان خدمت کامل به مردم فرا رسیده است".

رهبر طالبان خاطرنشان کرده است، افغانستان به کار‌های عام‌المنفعه نیاز دارد.

رهبر طالبان در حالی این موضوع را بیان کرد که وزیر امور خارجه ایالات متحده در بیانیه‌ای گفته است: واشنگتن محدودیت‌های ویزایی جدیدی را علیه طالبان افغانستان به دلیل تصمیم آن‌ها برای ممنوعیت حضور زنان در دانشگاه‌ها و کار برای سازمان‌های غیردولتی اعمال می‌کند.

پس از آن وزارت امور خارجه طالبان این تصمیم آمریکا را خلاف توافق‌نامه دوحه عنوان کرده و بر حل مسایل مورد اختلاف با این کشور از راه گفتگو تاکید کرده است.

منبع: ايسنا
ارسال نظر
ارسال نظر