فرانسه مدعی بازداشت ۷ شهروند خود در ایران شد

وزیر امور خارجه فرانسه مدعی شد که هفت فرانسوی در ایران بازداشت هستند.

فرانسه مدعی بازداشت ۷ شهروند خود در ایران شد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، کاترین کولونا وزیر امور خارجه فرانسه که پیشتر مدعی زندانی بودن پنج فرانسوی در ایران شده بود، اعلام کرد این تعداد به هفت نفر افزایش یافته است. وی هویت این افراد را فاش نکرد.

کولونا در مصاحبه با روزنامه «لو پاریزین» گفت: ما در مورد دو تن از اتباع فرانسه نگرانی‌هایی داشتیم و بر پایه آخرین بررسی‌ها به نظر می‌رسد که آن‌ها نیز بازداشت شده اند.

وی ایران را به «باج‌خواهی» متهم کرد و افزود: یادآوری تعهدات بین المللی به ایران بیش از هر زمان دیگری مهم است. این شیوه بدی برای حمله به فرانسه است.

وزیر خارجه فرانسه گفت: ما آزادی فوری آن‌ها (اتباع فرانسه) و نیز دسترسی به حفاظت کنسولی (..) را خواستاریم. همتای ایرانی من، که با او گفتگوی طولانی و دشواری داشتم، متعهد شده است که این حق دسترسی رعایت شود. انتظار داریم این امر محقق شود.

پیشتر روزنامه «لو فیگارو» روز جمعه به نقل از منابع دیپلماتیک و یک منبع ایرانی از بازداشت دو فرانسوی دیگر در ایران خبر داده بود. گفته می‌شود این دو تن از ماه‌ها پیش بازداشت شده اند. وزارت امور خارجه فرانسه نیز اطلاعاتی در مورد هویت این دو نفر در اختیار خبرگزاری فرانسه نگذاشته است.

منبع: ایرنا
ارسال نظر