امیرعبداللهیان: تداوم تحریم، حمایت ریاکارانه غرب از حقوق بشر را آشکارتر می کند

وزیر خارجه تاکید کرد تداوم تحریم، حمایت ریاکارانه غرب از حقوق بشر را آشکارتر می‌کند.

امیرعبداللهیان: تداوم تحریم، حمایت ریاکارانه غرب از حقوق بشر را آشکارتر می کند

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه روایتی توئیتری از بازدید از مرکز حامی کودکان پروانه‌ای ارائه کرده است.

وزیر خارجه نوشت: امروز در بازدید از  مرکز حامی کودکان پروانه ای، دیدم که تحریم‌های غیر انسانی چه رنج های دردناکی را برای این کودکان رقم زده است.

‌وی افزود: تحریم‌ها مردم عادی را هدف قرار می‌دهد و به گروه‌های آسیب‌پذیر بیش از همه لطمه می‌زند.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: تداوم تحریم، حمایت ریاکارانه غرب از حقوق بشر را آشکارتر می کند.

رییس دستگاه دیپلماسی در صفحه اینستاگرام خود نیز نوشت:

«همه کودکان، حق دارند شب را بدون درد و در آغوش گرم خانواده خود سر کنند، اما کودکان پروانه‌ای حتی از نوازش مهربان مادران و پدران خود محرومند چرا که تن نحیف آنها، حتی توان تحمل نوازش مادرانه را نیز ندارد.

بدن نحیف و شکننده پروانه‌های ایران، نیازمند پانسمان‌هایی است تا ساعاتی آرامش به آنها هدیه کند، اما این مرحم، سال‌هاست که به‌دلیل تحریم آمریکا و همراهی اروپا از آنها دریغ شده است.

ایران، دردمند بیش از هزار "پروانه" است. این فرشتگان، هر روز در مقابل چشم مدعیان حقوق بشر، زجر می‌کشند و پر پر می شوند. در نگاه این پروانه‌ها، می‌توان درد را دید، رنج را شمرد. کدامین قلب پاک، عکس‌های این فرشتگان را می بیند و از شب با خیال راحت سر بر بالین می‌گذارد؟

 آیا وقت آن نرسیده که مصلحان جهان و نیز مدعیان حقوق بشر از خود بپرسند، چه ارتباطی میان شعارهای حقوق بشری و تحریم صادرات پانسمان بیماران "ای‌بی" و یا داروی بیماران خاص به ایران وجود دارد؟

تاریخ از ما خواهد پرسید که در کدام سمت ایستاده ایم، آیا پاسخی خالی از شرم داریم؟»

منبع: تسنیم
ارسال نظر