بسته تحریمی جدید اروپا علیه ایران / وزیر ارتباطات و پلیس امنیت اخلاقی تحریم شدند

در ادامه حمایت غرب از اغتشاشات اخیر در ایران، اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را علیه وزیر ارتباطات ایران، پلیس امنیت اخلاقی و بخش سایبری سپاه اعمال کرد.

بسته تحریمی جدید اروپا علیه ایران / وزیر ارتباطات و پلیس امنیت اخلاقی تحریم شدند

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در ادامه حمایت غرب از اغتشاشات اخیر در ایران، خبرگزاری فرانسه از معرفی تحریم های ضد ایرانی از سوی اتحادیه اروپا خبر داد.

طبق این گزارش، اتحادیه اروپا دوشنبه (۱۷ اکتبر) تحریم‌هایی را علیه عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات ایران، پلیس امنیت اخلاقی و بخش سایبری سپاه پاسداران اعمال کرد. 

به گزارش این خبرگزاری، دیپلمات‌های اروپایی گفتند فهرست تحریم‌ های اتحادیه اروپا که توسط سفرای کشورهای عضو پیش از نشست امروز وزیران خارجه مورد توافق قرار گرفت، ۱۱ مقام ایرانی و چهار نهاد را شامل می‌شود که مشمول ممنوعیت روادید اتحادیه اروپا و مسدود شدن دارایی‌ها خواهند شد. 

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است «پلیس امنیت اخلاقی ایران و دو نفر از چهره‌های کلیدی آن محمد رستمی و حاج احمد میرزایی تحت تحریم قرار گرفتند». 

 ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره اعمال تحریم احتمالی از سوی اتحادیه اروپا اظهار داشت: در ارتباط با مواضع اروپا دیدگاه‌های خود را صراحتا بیان کردیم هم در این جلسه و هم در تماس‌های مختلف تلفنی بین وزیر خارجه ایران با همتایان اروپایی و آقای بورل. ما طرف‌های اروپایی را دعوت به عقلانیت می‌کنیم و این‌که به شعارهای خودشان پایبند باشند. 

وی گفت: در همه گفت‌وگوها تأکید شده چنانچه طرف اروپایی از موضع احترام متقابل آماده تعامل باشد، ایران آماده تعامل و همکاری است ولی در صورت اتخاذ رفتاهاری مداخله جویانه، گزینشی و استفاده از سیاست‌ها و معیارهای دوگانه، ایران واکنش متناسب و متقابل نشان خواهد داد. این در ارتباط با تک تک کشورهای اروپایی صدق می‌کند و هم درباره موضعی که گفته می‌شود اتحادیه اروپا می‌خواهد اتخاذ کند نیز صدق می‌کند. 

کنعانی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران متناسب با تصمیم و اقدام آنها بلافاصله تصمیم می‌گیرد و اقدام می‌کند امیدواریم نتیجه گفت‌وگوهایی که تا الان انجام شده باعث شود اتحادیه اروپا رفتار و سیاست معقول و منطقی در قبال ایران داشته باشد.

منبع: فارس
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    وقتی نهادی است که به عقاید و نطرات دیگران توهین می کند و به خاطر عقاید و نظراتشان رد صلاحیت می کند و فقط خودش را قابل احترام و دارای صلاحیت می داند نتیجه این می شود ضعیف شدن کشور