معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور پاسخ داد؛

چه تعداد مهاجر افغانستانی در ایران وجود دارد؟

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور اعلام کرد که شمار اتباع افغانستانی مجاز و غیرمجاز در ایران بین ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است.

چه تعداد مهاجر افغانستانی در ایران وجود دارد؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، «سید مجید میراحمدی» معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور اعلام کرد که بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در حال حاضر بین 4 میلیون و 300 هزار تا 4 میلیون و 500 هزار اتباع افغانستانی مجاز و غیرمجاز در کشور حضور دارند.

میراحمدی با ارائه جزئیات درباره شمار اتباع افغانستانی دارای اقامت قانونی و اتباع فاقد مدارک و اسناد هویتی در گفت‌وگوی ویژه خبری اظهارداشت: تا قبل از اجرای طرح سرشماری، عدد‌های ما تخمینی بود. یکی از اهداف اجرای طرح سرشماری این بود که ما بتوانیم به یک عدد نسبتاً واقعی و حقیقی دسترسی پیدا کنیم.

وی افزود: با اجرای طرح سرشماری، ما 2 میلیون و 300 هزار نفر اتباع غیر مجاز داشتیم که به دفاتر مربوطه مراجعه کردند و ثبت نام کردند و اطلاعات آنها در حال تکمیل است.

میراحمدی ادامه داد: 1میلیون و 700 هزار نفر هم اتباع مجاز هستند که تا اینجا می‌شود 4 میلیون نفر. برآورد‌های ما این است که نزدیک 300 تا 500 هزار نفر نیز (برای شرکت در طرح سرشماری) مراجعه نکردند؛ بنابراین درباره آمار اتباع افغانستانی در داخل کشور ما می‌توانیم با یک قطعیت بیشتری اعلام بکنیم که ما بین 4 میلیون و 300 تا 4 میلیون و 500 هزار نفر اتباع افغانستانی قانونی و غیرقانونی در کشور داریم.

پیش از این برخی رسانه‌ها مدعی شده بودند که طبق آمارهای میدانی جمعیت اتباع افغانستانی حاضر در ایران به 8 میلیون نفر رسیده است.

منبع: تسنیم
ارسال نظر

آخرین خبر ها