تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
پکن در مقابل اروپا و آمریکا عقب‌نشینی کرد؟

تصویب کنوانسیون های منع کار اجباری در چین

قانونگذاران چین روز چهارشنبه با عقب‌نشینی در برابر انتقادهای اروپا و آمریکا نسبت به اعمال تبعیض در خصوص نیروی کار عمدتا مسلمانِ فعال در استان سین‌کیانگ، کنوانسیون‌های بین‌المللی منع کار اجباری را تصویب کردند.

به گزارش یورونیوز، پارلمان چین در پایان نشستی سه روزه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که کمیته دائمی کنگره ملی خلق، بالاترین نهاد قانونگذاری چین، با الحاق این کشور به کنوانسیون ۱۹۳۰ در مورد کار اجباری و کنوانسیون ۱۹۵۷ در خصوص لغو کار اجباری موافقت کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از انتخاب، تصویب کنوانسیون‌های سازمان بین‌المللی کار (ILO) در مورد کار اجباری از سوی چین، یکی از شروط اتحادیه اروپا برای تصویب نهایی قرارداد سرمایه‌گذاری دوجانبه امضا شده در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی بوده است.

کمیته‌ای متشکل از کارشناسان سازمان بین‌المللی کار در فوریه گذشته «نگرانی عمیق» خود را در مورد رفتار غیرانسانی با اقلیت‌های قومی و مذهبی در چین، به ویژه در استان سین‌کیانگ واقع در شمال غربی این کشور ابراز کردند.

به گفته سازمان‌های حقوق بشری، حداقل یک میلیون اویغور و اعضای سایر قومیت‌های مسلمان در اردوگاه‌های کار اجباری در شمال غربی چین زندانی بوده یا هستند.

افزون بر برانگیخته شدن حساسیت اتحادیه اروپا نسبت به تحمیل کار اجباری به اقلیت‌های قومی و مذهبی در چین، ایالات متحده آمریکا نیز قانون منع خرید کالاهای حاصل از کار اجباری اویغورها را از پایان سال گذشته میلادی اجرایی کرد.

البته پکن با رد اتهام‌های وارده همواره تاکید کرده که اردوگاه‌های مورد انتقاد، مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای هستند که با هدف اصلاح تروریست‌ها و ​​جدایی‌طلبان تاسیس شده‌اند.

منبع: انتخاب
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها