تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
با وجود محدودیت‌ های اسراییلی ها؛

نماز جمعه در مسجدالاقصی با حضور ۶۰ هزار فلسطینی برگزار شد

با وجود محدودیت‌های رژیم صهیونیستی و حملات امروز اشغالگران به مسجدالاقصی، ۶۰ هزار فلسطینی نماز را در این مکان مقدس اقامه کردند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، اداره اوقاف اسلامی فلسطین اعلام کرد که با وجود محدودیت های نظامیان صهیونیست و اقدامات نظامیان اشغالگر علیه نمازگزاران فلسطینی، ۶۰ هزار فلسطینی نماز جمعه را در مسجدالاقصی به جا آوردند.

 صحن‌های مسجدالاقصی امروز به صحنه جنگ تبدیل شد و صهونیستها به نمازگزاران روزه دار حمله ور شدند و دهها نفر از آنها را بازداشت کردند.

اسراییل

نزدیک به ۲۰۰ زخمی بر اثر حمله اشغالگران و ۴۵۰ نفر بازداشتی، حاصل رویارویی‌های مسجدالاقصی بود که قریب به بیش از شش ساعت تا قبل از ظهر به وقت محلی ادامه یافت.

نماز جمعه مسجد الاقصی2

بمب‌های صویتی و باطوم، گاز فلفل، فحش و ناسزا و ضرب و شتم، از جمله ابزار صهیونیست‌ها برای تخلیه مسجدالاقصی از نمازگزاران بود و این همزمان با محاصره دهها نفر در داخل مسجد القبلی بود.

پس از تخلیه مسجدالاقصی و محاصره برخی در مسجد قبه الصخره، نظامیان تا به دندان مسلح به مصلی القبلی یورش بردند و حاضران در آن را مورد ضرب و شتم قرار دادند و سلاح خود را به سوی آنها نشانه گرفتند و آنها را مجبور به خروج به صحن باب المغاربه کردند و سپس به بازداشتگاهها انتقال دادند.

نماز جمعه مسجد الاقصی4

دهها تلفن همراه بازداشت شدگان توقیف و مدارک آنها مصادره شد.

فراس الجبرینی از وکلای فلسطین گفت: قریب به ۴۵۰ نفر بازداشت شده‌اند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد: به کادر ما حمله شد و در امر امداد رسانی ما به زخمی شدگان اخلال ایجاد شد. آمبولانس های ما و کادر ما هدف حمله قرار گرفتند.

کارکنان اوقاف فلسطین هم اعلام کردند که این کارکنان هدف ضرب و شتم قرار گرفتند وبرخی از آنها از ناحیه سر زخمی شدند.

نماز جمعه مسجد الاقصی5

منبع: تسنیم
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها