تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
حسین امیرعبداللهیان گفت؛

مصوبه مجلس درباره سنتکام از جایگاه قانونی برخوردار است

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که اگر آمریکا واقع‌بینانه برخورد کند، توافق دست یافتنی است، تصریح کرد که مصوبه مجلس در زمینه تروریستی خواندن سنتکام از جایگاه قانونی لازم برخوردار است.

 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) هفتم فروردین ماه در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت گفت‌وگوهای وین به ویژه با توجه به سفر امروز انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات وین به تهران و رایزنی‌های انجام شده، تصریح کرد: معتقدیم اگر آمریکا واقع بینانه برخورد کند، توافق دست یافتنی است.

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان درباره اظهارات اخیر «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی در زمینه تروریستی خواندن سنتکام نیز تأکید کرد که این مصوبه از جایگاه قانونی لازم برخوردار است.

خبرنگار در ادامه این گفت‌وگو درباره جنگ روانی فعلی ساخته و پرداخته رژیم صهیونیستی و تلاش این رژیم در القای وجود برخی موانع در داخل ایران برای نیل به یک توافق خوب نیز نظر امیرعبداللهیان را جویا شد که وی در این باره خاطرنشان کرد: برخلاف این شیطنت‌های دیر آشنای رسانه‌ای که عمدتا در لابی صهیونیست‌ها پخت و پز می‌شود، در موضوع مذاکرات برای لغو تحریم‌های ظالمانه و حفظ حقوق هسته‌ای صلح آمیز ایران، شاهد اجماعی بی نظیر در بین مردم و مسئولان کشور هستیم و همین همنوایی و وحدت کلمه موجب نگرانی محافل صهیونیستی و زیاده خواهان شده است.

این دیپلمات عالیرتبه کشورمان در پاسخ به درباره واکنش جمهوری اسلامی ایران به معطل نگهداشتن برخی مسائل کلیدی در برهه‌های مختلف و از ابتدای مذاکرات وین نیز خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد این رویکرد از سوی ایالات متحده بوده‌ایم و این یکی از تناقضات جدی رفتاری از سوی کاخ سفید در عرصه مذاکرات وین است.

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان این گفت‌وگو بار دیگر ضرورت اتخاذ رویکرد واقع بینانه از سوی ایالات متحده آمریکا را متذکر شد و اظهار داشت: فضاسازی‌های رسانه‌ای و فعال سازی ماشین تبلیغاتی رسانه‌های آمریکایی - صهیونیستی، گره‌ای از کار ایالات متحده در مذاکرات وین نمی‌گشاید، بلکه آمریکا باید ادعای نیت خوب داشتن را در عمل اثبات کند.

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها