تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

گوترش: جنگ اوکراین موجب فروپاشی سیستم غذایی جهانی می شود

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در پی وقوع و ادامه جنگ اوکراین نسبت به بروز اختلال در چرخه تامین مواد ضروری از جمله مواد غذایی ابراز نگرانی کرد و آنرا موجب فروپاشی در سیستم عرضه مواد غذایی در عرصه جهانی دانست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، گوترش در حساب توئیتر خود دراین باره نوشت: جنگ اوکراین هم اکنون باعث ایجاد اختلال در چرخه تامین ذخایر و افزایش شدید بهای سوخت، غذا و حمل نقل شده است.

دبیرکل سازمان ملل در ادامه این توئیت نوشت: باید هرکار ممکنی را برای جلوگیری از یک توفان گرسنگی و فروپاشی در عرصه سیستم غذایی جهانی انجام دهیم.

توییت گوترش

روسیه پنجم اسفندماه و بدنبال به رسمیت شناختن استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانتسک  و با انتقادی که ولادیمیر  پوتین رییس جمهوری روسیه پیش از آن و در دوم اسفند  از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو عنوان کرده بود، وارد جنگ با اوکراین شد. کی یف خواستار پیوستن به اتحادیه اروپا و ناتو شده بود، اما اکنون ولودیمیرزلنسکی رییس جمهوری اوکراین از موضع خود مبنی بر پیوستن به ناتو عقب نشسته و به صراحت اعلام کرد که کشورش به این پیمان که  ابزاری نظامی برای واشنگتن قلمداد می شود، نخواهد پیوست.

جنگ اوکراین هم اکنون وارد  بیست و چهارمین روز خود شده است.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها