تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
دیدار وزیر خارجه عراق با معاون وزیر خارجه ایران؛

عراق مشتاق برقراری بهترین روابط با ایران است

وزارت خارجه عراق گفت که وزیر خارجه این کشور در دیدار با معاون وزیر امور خارجه ایران در ترکیه تاکید کرد که عراق مشتاق بهترین روابط با همسایگان به ویژه ایران است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وزارت خارجه عراق درباره دیدار وزیر خارجه این کشور با محمد حسن شیخ‌الاسلامی، معاون وزیر امور خارجه ایران در حاشیه مجمع دیپلماسی آنتالیا بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش موازین نیوز، در این بیانیه آمده است: دو طرف در خصوص وضعیت کلی امنیتی و سیاسی منطقه و همچنین روند مذاکرات درباره توافق هسته‌ای ایران و شش کشور و بازتاب‌های مثبت آن بر امنیت و ثبات منطقه گفت‌وگو کردند.

بر اساس این بیانیه، وزیر امور خارجه عراق بر عمق روابط دوجانبه عراق و جمهوری اسلامی ایران و منافع فراوانی که دو ملت دوست را متحد می‌کند، تاکید کرد و گفت که عراق مشتاق برقراری بهترین روابط با همه کشورهای همسایه به‌ویژه ایران است.

حسین تاکید کرد: روابط امروز میان کشورهای جهان بر پایه فعال کردن منافع مشترک، رویارویی با مخاطرات مشترک و تحکیم روابط اجتماعی بین مردم است.

دو طرف همچنین درباره پیامدهای بحران اوکراین و روسیه بر اقتصاد جهانی و لزوم تلاش مشترک برای رویارویی با چالش‌های کنونی و تلاش برای تضمین ثبات و توسعه در دو کشور همسایه گفت‌وگو کردند.

معاون وزیر امور خارجه ایران نیز به نوبه خود یکی از اصول سیاست خارجی تهران را حمایت از عراق و ایستادن در کنار آن و حمایت از آن در بسیاری از زمینه‌ها و کمک به بازسازی شهرهای عراق دانست.

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها