کد خبر 580997

کاهش محبوبیت بایدن باز هم رکورد خود را شکست

در یک نظرسنجی جدید، محبوبیت بایدن در ادامه روند نزولی اخیر که عمدتاً ناشی از مشکلات اقتصادی در آمریکا است، به پایین‌ترین سطح (۴۱ درصد) سقوط کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در یک نظرسنجی جدید، میزان رضایت از عملکرد جو بایدن به پایین‌ترین سطح یعنی ۴۱ درصد سقوط کرد، که عمدتاً ناشی از نارضایتی فزاینده دموکرات‌ها و مستقل‌ها بود.

این نظرسنجی که توسط روزنامه واشنگتن پست و شبکه ای‌بی‌سی نیوز انجام شد، نشان داد که ۵۳ درصد از آمریکایی‌ها از عملکرد بایدن به عنوان رییس‌جمهورشان ناراضی هستند. شش درصد گفتند که نظری ندارند.

به گزارش وبگاه خبری «هیل» آمریکا، در نظرسنجی جدید، محبوبیت ۴۱ درصدی رییس‌جمهور این کشور نسبت به ۴۴ درصد در سپتامبر اندکی کاهش یافته، اما نسبت به ۵۰ درصد در ژوئن کاهش قابل توجهی دارد. در آوریل، تنها سه ماه پس از ریاست‌جمهوری بایدن، ۵۲ درصد از آمریکایی‌ها به او نمره مثبت داده بودند.

نظرسنجی جدید نشان داد که حمایت از بایدن در میان دموکرات‌ها و مستقل‌ها در حال کاهش است. ۸۰ درصد از دموکرات‌ها گفتند که کاری که رییس‌جمهور انجام می‌دهد را تایید می‌کنند، که نسبت به ۹۴ درصدی که در ژوئن همین نظر را داشتند، کمتر بود. ۱۶ درصد از دموکرات‌ها در این ماه گفتند که با کاری که بایدن انجام می‌دهد مخالف هستند.

در بین مستقل‌ها، ۳۵ درصد گفتند که عملکرد بایدن را تایید می‌کنند، در حالی که ۵۸ درصد خلاف این نظر را داشتند. 

طبق این گزارش، کاهش محبوبیت رییس‌جمهور آمریکا به طور بالقوه ناشی از مشکلات اقتصادی از جمله افزایش قیمت‌ها و تورم است که آمریکایی‌ها در سراسر این کشور را متاثر کرده است.

بایدن در نظرسنجی جدید رضایت ۳۹ درصدی از عملکرد خود در حوزه اقتصاد را کسب کرد و ۴۷ درصد عملکرد کرونایی دولت او را مورد تایید قرار دادند. 

در این نظرسنجی همچنین اکثریت آمریکایی‌های شرکت‌کننده گفتند که از بسته زیرساختی دو حزبی ۱.۲ تریلیون دلاری دولت که بایدن روز دوشنبه امضا خواهد کرد، علاوه بر بسته ۱.۷۵ تریلیون دلاری آشتی که دموکرات‌ها همچنان در حال مذاکره درباره آن هستند، حمایت می‌کنند.

شصت و سه درصد گفتند که از دولت فدرال برای «هزینه یک تریلیون دلاری برای جاده‌ها، پل‌ها و سایر زیرساخت‌ها» حمایت می‌کنند و ۵۸ درصد نیز موافق بودند که دولت فدرال «حدود دو تریلیون دلار برای رسیدگی به تغییرات آب‌وهوایی و ایجاد و گسترش پیش‌دبستانی، مراقبت‌های بهداشتی و سایر برنامه‌های اجتماعی» هزینه کند.

نظرسنجی واشنگتن پست و ای‌بی‌سی نیوز بین ۷ تا ۱۰ نوامبر (۱۶ تا ۱۹ آبان) با شرکت ۱۰۰۱ بزرگسال آمریکایی از طریق تلفن انجام شد و حاشیه خطای آن ۳.۵ درصد بود.

محبوبیت بایدن در اکثر نظرسنجی‌های ملی به دنبال افزایش تابستانی ابتلا به کرونا، خروج آشفته نظامیان آمریکایی از افغانستان و درگیری‌های درونی دموکرات‌ها بر سر دستورکار رییس‌جمهور آمریکا در حال کاهش بوده است.

در نظرسنجی جدیدی که در ایالت آیووا انجام شد، تنها ۳۳ درصد از بزرگسالان عملکرد بایدن را تایید کردند و ۶۲ درصد مخالف بودند.

همچنین نتایج این نظرسنجی نشان داد که در یک رقابت فرضی در سال ۲۰۲۴، «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور سابق آمریکا با اختلاف ۱۱ درصد از جو بایدن رییس‌جمهور کنونی آمریکا پیشی می‌گیرد. در سال ۲۰۲۰، ترامپ بایدن را در آیووا با اختلاف حدود ۸ درصد شکست داد و برنده این ایالت شد و با حفظ موفقیت چشمگیر در مناطق روستایی توانست این ایالت را قرمز نگه دارد.

ارسال نظر