کد خبر 576739

استرالیا مرزهایش را پس از گذشت ۶۰۰روز باز کرد

استرالیا از روز دوشنبه اول نوامبر و برای اولین بار از زمان همه‌گیری ویروس کرونا مرزهایش را به روی مسافران گشود و به این ترتیب پس از حدود ۶۰۰ روز، بار دیگر جنب و جوش فرودگاه سیدنی را فراگرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از یورونیوز؛ با گسترش اخبار همه‌گیری کووید۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن، این کشور بزرگ واقع در اقیانوسیه از ۲۰ مارس ۲۰۲۰ میلادی یکی از سخت‌ترین محدودیت‌های مرزی در سطح جهان را برای محافظت از خود به اجرا گذاشت.

در پی اجرای این محدودیت‌ها، ده‌ها هزار استرالیایی که در آن زمان در خارج از این کشور به سر می‌بردند نتوانستند به وطن خود بازگردند و به مدت ۱۹ ماه را به دور از خانواده‌هایشان سپری کردند.

با این وجود شمار هواپیماها به مقصد استرالیا کم است و ساکنانی که اکنون اجازه بازگشت دارند همچنان باید برای مدت ۱۴ روز در یک هتل در قرنطینه باشند؛ اگرچه دو شهر بزرگ سیدنی و ملبورن تصمیم گرفته‌اند این تدابیر را کنار بگذارند تا استرالیایی‌های کاملاً واکسینه شده بتوانند پس از ورود به کشور، بدون گذراندن دورۀ قرنطینۀ اجباری، به خانه‌هایشان برگردند.

بازگشایی مرزها خبر خوبی بویژه برای شرکت هواپیمایی استرالیایی «کانتاس» بود که کرونا باعث زمین‌گیر شدن بخش بزرگی از ناوگان هواپیمایی‌اش شده بود.

اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا نیز با انتشار پیامی در فیسبوک بازگشایی مرزها را «روز بزرگی برای استرالیا» خواند.

با این وجود استرالیا اعلام کرد که برخی از ایالت‌ها که شمار واکسیناسیون ساکنان در آنجا پایین است، همچنان به روی مسافران بسته است و در صورت دریافت مجوز برای ورود به چنین ایالت‌هایی نیز گذراندن قرنطینه ۱۴ روزه اجباری است.

ارسال نظر