کد خبر 576412

لبنان: تمایل به داشتن بهترین روابط با کشورهای خلیج فارس داریم

همزمان با اعلام عدم‌ تمایل وزیر اطلاع‌رسانی لبنان به استعفا، وزارت امور خارجه این کشور از موضع عمان در ارتباط با تنش بین لبنان و عربستان سعودی استقبال کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وزیر امور اطلاع‌رسانی لبنان گفت که در ارتباط با تنشی که بین این کشور و عربستان سعودی، کویت، بحرین و امارات ایجاد شده است، استعفا نخواهد کرد.

وی امروز یکشنبه در گفت‌‌وگو با شبکه الجدید گفت؛ «استعفای من از دولت مطرح نیست.» و در این‌ باره توضیحات بیشتری نداد.

از سوی دیگر، لبنان امروز یکشنبه طی بیانیه‌ای از بیانیه شب گذشته وزارت امور خارجه عمان استقبال کرد. وزارت خارجه لبنان در این بیانیه گفته است که این کشور تمایل زیادی به داشتن بهترین روابط با برادران خود در خلیج فارس دارد.

وزارت خارجه عمان شب گذشته بعد از آنکه عربستان سعودی، بحرین، کویت و امارات سفیران لبنان را اخراج کردند، در بیانیه‌ای ضمن ابراز تأسف از این بحران و وخامت روابط بین این کشورها خواستار خویشتنداری آن‌ها شد.

تشکر ویژه عربستان سعودی از  بحرین و کویت

سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی در تماس‌هایی جداگانه با امیر کویت و پادشاه بحرین از آن‌ها به‌دلیل موضع و حمایتشان از ریاض در تنش با لبنان قدردانی کرد.
کویت و بحرین به‌تبعیت از عربستان، سفرای لبنان را به‌دنبال تنش بین بیروت و ریاض اخراج کردند.

هفته گذشته فیلمی از «جورج قرداحی»، وزیر اطلاع‌رسانی در دولت جدید لبنان منتشر شد که خشم و ناراحتی سعودی‌ها و اماراتی‌ها را در پی داشت.

در این فیلم که قبل از تصدی وزارت اطلاع‌رسانی از سوی قرداحی ضبط شده بود، وی جنگ عربستان سعودی علیه یمن را «بیهوده» خوانده و گفته بود که انصارالله نیز همانند حزب‌الله از خود و کشورش دفاع می‌کند.

جمعه  گذشته وزارت خارجه عربستان سعودی اعلام کرد که سفیر خود در بیروت را در واکنش به این اظهارات فراخوانده است و بعد از احضار سفیر لبنان در ریاض به او 48 ساعت مهلت داد که خاک سعودی را ترک کند، اقدامی که بحرین، سپس کویت (اخراج کاردار) و امارات از آن استقبال کرده در حمایت از ریاض دست به اقدام مشابهی زدند.

ارسال نظر