کد خبر 575761

کره جنوبی به دنبال علت لاغری رهبر کره شمالی!

سازمان اطلاعات کره جنوبی گفت با استفاده از هوش مصنوعی فهمیدیم رهبر کره شمالی در سلامت و لاغر شدنش به منظور تناسب اندام بوده است.

به گزارش روزنامه ویک، سازمان اطلاعات کره جنوبی به قانونگذاران  این کشور اعلام کرد با استفاده از تکنیک‌های هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل ویدئویی با وضوح فوق العاده برای بررسی وضعیت «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به این نتیجه رسیده است که با وجود اینکه کیم اخیرا حدود ۲۰ کیلوگرم وزن کم کرده، اما همچنان سالم است و تلاش می‌کند تا وفاداری خود به مردم را در مواجهه با مشکلات اقتصادی افزایش دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، دو قانونگذار کره جنوبی گفتند که سرویس اطلاعات ملی این کشور این ارزیابی را طی یک جلسه توجیهی پارلمانی پشت در‌های بسته ارائه و اضافه کردند بر خلاف ظاهر لاغرتر کیم، او هیچ مشکل سلامتی ندارد و احتمالا کاهش وزن او نتیجه تلاش‌های او برای بهبود فیزیک بدنش بوده است. آن‌ها تصریح کردند که او به فعالیت‌های عمومی منظم خود ادامه داده و هیچ اتفاق غیرعادی در ویدیو‌های کره شمالی دیده نشده است.

سلامتی کیم در ماه‌های اخیر مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفته است، زیرا او در عکس‌ها و ویدئو‌های رسانه‌های دولتی به طرز چشمگیری لاغرتر به نظر می‌رسد. اما شایعات تایید نشده در مورد او همچنان ادامه دارد به طوری که یکی از روزنامه‌ها ادعا می‌کند در مراسمات عمومی اخیر از یک بدل به جای کیم استفاده شده است که کیم بیونگ‌کی، یکی از قانونگذاران کره جنوبی گفت سازمان اطلاعات این کشور این ادعا را رد کرد.

کیم بیونگ‌کی گفت: سازمان اطلاعات اعلام کرده وزن کیم از حدود ۱۴۰ کیلوگرم به ۱۲۰ کیلوگرم کاهش یافته است. کیم امسال تاکنون ۷۰ روز در فعالیت‌های عمومی حضور داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد افزایش داشته است.

کیم ۳۷ ساله به طور علنی جانشینی را انتخاب نکرده است و برخی کارشناسان می‌گویند این امر می‌تواند باعث هرج و مرج در این کشور فقیر دارای سلاح هسته‌ای شود.

ارسال نظر