کد خبر 556928

گفت‌و‌گوی تلفنی فؤاد حسین با امیرعبداللهیان

وزیر خارجه عراق در گفت‌وگوی تلفنی با امیرعبداللهیان وزیر خارجه جدید کشورمان ضمن تبریک به وی، از ایران برای شرکت در نشست بغداد دوباره دعوت کرد و خواستار گسترش هر چه بیشتر روابط دوجانبه شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، فؤاد حسین وزیر امور خارجه عراق امروز (جمعه) با حسین امیرعبداللهیان تلفنی گفت‌و‌گو کرد.

در تماس تلفنی وزیر امور خارجه عراق با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، وی ضمن تبریک انتخاب وی و تجدید دعوت برای حضور جمهوری اسلامی ایران در اجلاس حمایت از عراق، اهمیت حضور هیات جمهوری اسلامی ایران در  اجلاس بغداد به عنوان فرصتی برای گفت‌وگوها در منطقه را مورد تاکید قرار داد.

 وی ضمن تجلیل از سیاست حسن همسایگی ایران، خواستار گسترش هر چه بیشتر روابط دوجانبه شد.

حسین امیرعبداللهیان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از پیام تبریک و همچنین دعوت از جمهوری اسلامی ایران، از حضور کشورمان  در این نشست خبر داد. 

 تأکید امیرعبداللهیان بر عملیاتی شدن توافقات بین ایران و عراق

وزیر امور خارجه کشورمان حمایت از عراق را از جمله سیاست‌های همیشگی تهران و روابط دو کشور را ممتاز، راهبردی و برادرانه خواند و آمادگی کشورمان برای ‌گسترش هر چه بیشتر روابط دوجانبه مورد تاکید قرار داد و همچنین خواستار عملیاتی شدن توافقات انجام شده در دوره جدید شد.

 سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه امروز اعلام کرد که ایران در سطح وزیر امور خارجه در نشست بغداد شرکت می کند و به همین منظور امیرعبداللهیان در رأس هیاتی در این نشست شرکت خواهد کرد.

نشست بغداد قرار است فردا (شنبه) در پایتخت عراق برگزار شود.

عراق رسما از کشورهای عربستان سعودی، ترکیه، مصر،‌ اردن، کویت و ایران برای مشارکت در اجلاس روز شنبه بغداد دعوت کرده است. نمایندگانی از فرانسه، آمریکا، روسیه و ژاپن نیز در این اجلاس حضور خواهند داشت. تا این لحظه، حضور «امانوئل ماکرون» رییس‌جمهور فرانسه، «عبدالفتاح السیسی» رییس‌جمهور مصر، «عبدالله دوم» شاه اردن و «صباح خالد الحمد الصباح» نخست‌وزیر کویت در این نشست مسجل شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر