کد خبر 553582

همزمان با تشدید تنش ها؛

جانسون بازگشت دوباره نیروی نظامی به افغانستان را رد کرد

نخست وزیر انگلیس هر گونه گزینه ای برای مداخله نظامی در افغانستان و بازگشت به این کشور را به شدت رد کرد.

به گزارش سان، «بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس در سخنانی تاکید کرد که کشورش هیچ گونه گزینه ای برای مداخله نظامی در افغانستان را در نظر نمی گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر؛ جانسون در این ارتباط گفته است که به اعتقاد او در شرایط فعلی نباید به دنبال گزینه نظامی و یا جنگ در افغانستان باشیم.

نخست وزیر انگلیس همچنین درباره بازگشت نظامیان انگلیسی به افغانستان نیز افزود که درباره توانایی انگلیس برای مداخله نظامی در افغانستان می بایست واقع نگر باشیم، چون آنچه ما قطعاً می‌توانیم انجام دهیم این است که با همه شرکای خود در منطقه و در سراسر جهان همکاری کنیم.

به گفته نخست وزیر انگلیس این کشور در تلاش برای همکاری با شرکای بین المللی خود جهت جلوگیری از تبدیل مجدد افغانستان به مکانی برای رشد تروریسم است.

دو روز پیش از این دولت انگلیس اعلام کرده بود که به منظور کمک به خارج کردن اتباع انگلیسی، ۶۰۰ نیروی نظامی به افغانستان اعزام می‌کند. گفته شده بود که این نظامیان ضمن کمک به خروج اتباع این کشور به حفاظت از اماکن مربوط به خود و نیروهای محلی کمک می‌کنند.

وزارت امور خارجه انگلیس پیشتر نیز در دو مرحله از اتباع این کشور خواسته بود هر چه سریعتر خاک افغانستان را ترک کنند.

گفته می‌شود با اعزام نیروهای جدید، شمار نظامیان انگلیسی مستقر در افغانستان افزایش می یابد. آمریکا و نیز برخی دیگر از کشورهای اروپایی پیشتر از اتباع خود خواسته بودند خاک افغانستان را ترک کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر