کد خبر 553275

منابع خبری اعلام کردند؛

احتمال استعفا اشرف غنی

همزمان با پیشروی‌های طالبان و احتمال تصرف کابل تا روزهای آینده، یک رسانه افغانستانی از وقوع کودتای آمریکایی در این کشور و استعفای اشرف غنی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  فارس، منابع خبری از برنامه خارجی‌ها برای یک کودتای خاموش در ارگ ریاست جمهوی افغانستان خبر می‌دهند. 

آریانا نیوز، به نقل از رسانه‌های داخلی، منابع خبری افغان که با نمایندگی سی آی ای (CIA) در هتل آریانا ارتباط دارند، از برنامه آمریکا برای یک کودتای خاموش در ارگ ریاست جمهوری این کشور خبر می‌دهند.

طبق این برنامه، نظامیان آمریکایی، اشرف غنی، امرالله صالح و تعداد دیگری از اعضای حلقه ارگ را از ارگ ریاست جمهوری خارج کرده و به سفارت امریکا منتقل خواهند کرد و از آنان خواهند خواست که به بی‌کفایتی خود در اداره کشور اعتراف و کناره‌گیری داوطلبانه‌شان را با هدف توقف جنگ اعلام کنند.

بر اساس این برنامه، یک تیم سیاسی با قید فوریت و با محوریت رهبران بزرگ، یک شورای رهبری را تشکیل داده و فردی را به‌عنوان رییس دولت موقت تعیین خواهد کرد تا از فروپاشی نظام و ساختار اردوی ملی جلوگیری شود.

گفته شده است که مقدمات کار در این رابطه فراهم شده است و در صورت امتناع غنی و اطرافیانش از تسلیم شدن به نیروهای آمریکایی، احتمال بروز خشونت علیه نیروهای ویژه امنیتی ارگ وجود دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • غلامی
    ۲ ۰

    همون جا ترورش کنند مرتیکه بی عرضه رو با 350 هزار سرباز نتونست جلوی 80 هزار طالب رو بگیره