کد خبر 553122

لاپید؛

رژیم صهیونیستی از برجام راضی نیست ، جایگزینی برای آن ندارد

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با اشاره به تلاش برای ایجاد یک محور ضد ایرانی، مدعی شد با آنکه از برجام راضی نیست اما در حال حاضر جایگزینی هم برای آن نمی بیند.

به گزارش تایمز اسرائیل، یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی که به مراکش سفر کرده است؛ طی اظهاراتی مدعی شد: اگرچه حامی برجام نیستم و همواره گفته ام که آن را توافق درستی نمی دانم؛ با این حال جایگزینی هم برای آن نمی بینم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر؛ وی همچنین مدعی شد که رژیم صهیونیستی در همکاری با آمریکا و دیگر شرکای بین المللی به دنبال راه هایی برای ممانعت از توسعه برنامه هسته ای ایران است.

این مقام صهیونیست در ادامه ادعاهایش به این مسئله اشاره کرد که اسرائیل به دنبال ایجاد محوری از کشورهای به زعم او میانه رو در راستای مقابله با ایران و نیروهای نیابتی وابسته به این کشور است.

وی از رژیم صهیونیستی، مراکش، مصر، اردن، بحرین و امارات به عنوان کشورهای عضو محور ضد ایران نام برد.

پیشتر، هاآرتض به نقل از منابع وابسته به رژیم صهیونیستی مدعی شد مقام های آمریکایی که در همراهی با «ویلیام برنز» رئیس سیا از فلسطین اشغالی بازدید کردند؛ بر این باورند که شانس بازگشت ایران به توافق هسته ای ۲۰۱۵، اندک است.

به ادعای منابع صهیونیستی، اعضای هیأت آمریکایی به همتایان اسرائیلی خود گفته اند که انتظار ندارند گفتگوها با ایران به نتیجه مطلوب برسد.

ادعاهای برجامی رژیم صهیونیستی و آمریکا در حالی مطرح می شود که از زمان تحلیف «سید ابراهیم رییسی» رییس جمهور جدید ایران در روز پنجشنبه، دولت آمریکا با به کار بردن عبارت‌هایی چون «منتظریم ببینیم از اینجا به بعد چه می شود» یا «امیدواریم ایران از فرصت دیپلماسی برای بازگشت به میز مذاکره استفاده کند»؛ تلاش می‌کند با انداختن توپ به زمین ایران، این کشور را مسئول عدم حصول نتیجه نهایی در ۶ دور از گفتگوهای برجامی جلوه دهد.

این در حالی است که ایران می‌گوید آمریکایی‌ها به رغم مشتاق نشان دادن خود در مذاکره، عملاً با طرح خواسته‌های نامعقول که در اصل برجام گنجانده نشده به دنبال مانع تراشی هستند. منظور ایران تلاش غرب برای گنجاندن فعالیت‌های منطقه‌ای و برنامه موشکی ایران در برجام است.

از سوی دیگر، ایران می‌گوید طرف آمریکایی باید تضمین دهد که دولت‌های آتی واشنگتن با تکرار اشتباه ترامپ، به طور یکجانبه از برجام خارج نخواهند شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر