کد خبر 552285

وزیر خارجه انگلیس؛

ایران عامل حمله به کشتی مرسر استریت بود

بعد از ادعاهای آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه انگلیس علیه ایران در جلسه شورای امنیت، بن والاس، وزیر دفاع انگلیس هم در این جلسه حمله به کشتی صهیونیستی مرسر استریت را به ایران نسبت داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس ؛ «بن والاس» در این نشست که از ساعاتی پیش برای رایزنی درباره امنیت دریایی آغاز شده مدعی شد که انگلیس و کشورهای دیگر به این جمع‌بندی رسیده‌اند که ایران عامل حمله به کشتی مرسر استریت بوده است.

او گفت: «انگلیس و جامعه بین‌المللی به این جمع‌بندی رسیده‌اند که این کشتی با استفاده از یک یا چند "پرندهٔ هدایت‌پذیر از دور" (پهپاد) توسط ایران مورد حمله قرار گرفته است. این حمله، علاوه بر خسارت به کشتی به کشته شدن یک تبعه انگلیس و یک تبعه رومانی منجر شد.»

او در ادامه تصریح کرد: «ما این حمله عامدانه، غیرقانونی و هدفمند که مصداق عدول آشکار ایران از قوانین بین‌المللی است را محکوم می‌کنیم.»

ساعتی قبل‌تر «آنتونی بلینکن» در همین جلسه اتهامات مشابهی علیه ایران مطرح کرد و گفت: « یک کشتی تجاری که که در شمال دریای عرب (دریای مکران) در آب‌های بین‌المللی بود توسط پهپادهای انتحاری مورد حمله قرار گرفت. این حمله به مرگ دو نفر انجامید. بر اساس اطلاعات موجود ما اطمینان داریم که ایران این حمله غیرموجه را ترتیب داده است».

بیلنکن این اقدامات را تهدید کننده آزادی دریانوردی، تجارت دریایی و جان انسان‌ها خواند و با خانواده‌های کشته‌شدگان اهل رومانی و انگلیس ابراز همدردی کرد و خواستار بازخواست کسانی شد که در این حادثه دست داشته‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر