کد خبر 523837

منابع خبری گزارش داده‌اند؛

برنامه میلیارد دلاری پنتاگون برای مقابله با موشک‌های ایران

منابع خبری گزارش داده‌اند وزارت دفاع آمریکا برای مقابله با موشک‌های ایران یا کره شمالی ۱۸میلیارد دلار هزینه کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، پنتاگون قصد دارد برای مقابله با موشک‌های ایران یا کره شمالی ۱۸ میلیارد دلار جهت ساخت، تولید و حمایت از موشک‌های رهگیر هزینه کند. 

وبگاه شبکه خبری بلومبرگ شامگاه سه‌شنبه این خبر را با استناد به ارقامی که به تازگی منتشر شده گزارش کرده است.

مطابق این گزارش، تیم‌هایی به رهبری شرکت‌های «لاکهید مارتین» و «نورثرات گرومن» تا ۱۳.۱ میلیارد دلار برای توسعه فاز بعدی «موشک‌های رهگیر نسل بعد» دریافت خواهند کرد. رقابت میان این شرکت‌ها به ساخت ۳۱ موشک رهگیر جدید (از جمله ۱۰ موشک برای آزمایش) تا سال ۲۰۲۶ منجر خواهد شد.

طبق برآوردهایی که واحد ارزیابی هزینه‌های پنتاگون انجام داده فاز تولید این موشک‌ها تا ۲.۳ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. حمایت طولانی مدت از این برنامه نیز ۲.۳ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. 

«مارک رایت»، سخنگوی آژانس دفاع موشکی آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «تمرکز ما در حال حاضر روی مرحله ساخت فناوری‌ها است. این سازمان قصد دارد استفاده از موشک‌های رهگیر نسل بعد را حداکثر تا سال ۲۰۲۸ آغاز کند.»

وبگاه بلومبرگ نوشته این موشک‌های رهگیر برای انهدام و نابودی موشک‌های مهاجم کشورهایی نظیر کره شمالی و ایران ساخته شده است. آنها قرار است روی پدافندهای مستقر در آلاسکا نصب شوند. برآورد شده هر یک از این ۳۱ موشک رهگیر حدود ۴۹۸ میلیون دلار هزینه دارد. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر