کد خبر 523570

پنتاگون: با تولید موشک بالستیک در ایران مقابله می‌کنیم

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در نشست خبری، درباره مسائل مختلفی از جمله خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، تجاوز ائتلاف سعودی به یمن و مسائل مربوط به ایران صحبت کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا بامداد سه‌شنبه بار دیگر ادعاهای بی‌اساس درباره آنچه که «تهدیدات ایران» می‌خواند را تکرار کرد.

کربی در نشست خبری روزانه گفت: «مقابله با تهدیدهای ایران در دریا و حمایت از شبکه‌های تروریستی و تولید موشک‌های بالستیک، ضرورت امنیت ملی ما است».

پیش از این، «کنث فرانک مک‌کنزی» رییس سازمان تروریستی ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا موسوم به «سنتکام» با اذعان به توان پهپادی جمهوری اسلامی ایران، گفت این امر باعث شده برتری هوایی آمریکا در منطقه غرب آسیا از بین برود. 

وی در پاسخ به سوالی درباره خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان نیز توضیح داد: «ژنرال مک‌کنزی (رییس سنتکام) تا پایان هفته برنامه کامل و اصلاح شده خروج از افغانستان را ارائه خواهد کرد».

سخنگوی پنتاگون افزود: «ما تصور می‌کنیم که طالبان با عقب‌نشینی ما مخالفت نخواهند کرد و اگر این کار را انجام دهد، ما توانایی محافظت از سربازان خود را داریم».

کربی در پاسخ به سوالی درباره کاهش تنش بین روسیه و اوکراین، اظهار داشت: «شاهد عقب‌نشینی برخی نیروها از [مرز] اوکراین بوده‌ایم. هنوز زود است بخواهیم درباره [پایان تحرکات نظامی روسیه] اظهار نظر کنیم».

وی درباره عملیات‌های نیروهای یمنی علیه ائتلاف متجاوز سعودی نیز مدعی شد: «حمایت ما از عربستان سعودی با هدف کمک به دفاع این کشور از خود است، نه اینکه در عملیات تهاجمی آن شرکت کنیم».

سخنگوی پنتاگون در پاسخ به سوالی درباره تنش‌های اخیر با ترکیه در پی تصمیم اخیر واشنگتن نیز گفت: «اعلامیه [جو] بایدن در مورد نسل‌کشی ارامنه بر روابط ما با متحد خود یعنی ترکیه تأثیر نخواهد گذاشت و ما فرصت‌های زیادی برای بهبود آن داریم».

«جو بایدن» رییس جمهور آمریکا شامگاه شنبه (به وقت تهران) نسل کشی ارامنه در دوران حکومت عثمانی را به‌رسمیت شناخت.

وزارت خارجه ترکیه نیز برای اعتراض به تصمیم آمریکا در به‌رسمیت شناختن «نسل‌کشی ارامنه»، سفیر این کشور در آنکارا را احضار کرده و گفت ادعاهای بایدن بی‌ارزش است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    این موشک برای ارسال رایگان به عراق سوریه لبنان ووووومیباشد