کد خبر 523801

وزارت خارجه آمریکا؛

محدودیت سفر دانشجویان برخی کشورها به آمریکا لغو شد

طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا، این کشور محدودیت سفر دانشجویان چند کشور از جمله ایران و حوزه شنگن را لغو کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، آمریکا امروز (دوشنبه) محدودیت‌های سفر برای دانشجویان از کشورهای چین، ایران، برزیل، آفریقای جنوبی، انگلیس و ایرلند و همچنین حوزه شنگن را لغو کرده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌جی‌تی‌ان» چین، طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا، دانشجویان این کشورها از اول اوت (۱۰ مرداد) می‌توانند بدون پر کردن فرم «استثنائات منافع ملی» در بازه ۳۰ روز قبل از شروع تحصیلات دانشگاهی خود وارد آمریکا شوند.

تیر سال گذشته و در ماه‌های ابتدایی همه‌گیری کرونا در جهان روزنامه «وال‌ استریت‌ ژورنال» گزارش داد ایالات متحده محدودیت‌های مسافرتی را علیه دانشجویان کشورهای منطقه شنگن، انگلیس، ایرلند، چین، ایران و برزیل وضع کرد.

«جو بایدن» در اولین روز کاری خود به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا هم ۱۷ دستور اجرایی را با هدف باطل کردن اقدامات «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق امضا کرد. از جمله مهمترین این دستورات اجرایی، لغو ممنوعیت مسافرتی و مهاجرتی از کشورهای دارای اکثریت مسلمان بود.

دولت ترامپ در سال ۲۰۱۷ شهروندان ایران، سوریه، یمن، لیبی، سومالی، ونزوئلا، چاد و کره‌ شمالی را از سفر به خاک آمریکا منع کرده بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر