کد خبر 520747

یک منبع آگاه در دولت آمریکا؛

آمریکا تحریم‌های جدیدی برای روسیه در نظر دارد

منابع آگاه اعلام کردند، آمریکا امروز (پنج‌شنبه) تحریم‌هایی را علیه روسیه به خاطر اتهام مداخله در انتخابات و فعالیت سایبری برخواهانه اعمال خواهد کرد و با این کار چندین مقام و سازمان روسی را هدف خواهد گرفت.

به گزارش  خبرگزاری رویترز، یکی از این منابع آگاه گفت: این تحریم‌ها که بر اساس آنها قرار است ۳۰ شرکت در لیست سیاه قرار گیرند، با دستور اخراج حدودا ۱۰ مقام روس از آمریکا همراه خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا؛ این در حالی است که کاخ سفید، وزارت امور خارجه آمریکا و وزارت خزانه‌داری این کشور هنوز در این رابطه هیچ اظهارنظری نکرده‌اند.

این اقدام سردی تازه‌ای به روابط مخدوش و سرد کنونی میان واشنگتن و مسکو خواهد افزود؛ روسیه‌ای که با بسیج نظامی در نزدیکی اوکراین صبوری غرب را به بوته آزمایش گذاشته است.

این تحریم‌های گسترده در واکنش به هک کمپانی "سولار ویندز" که دولت آمریکا معتقد است روسیه مقصر آن بوده، اعمال می‌شوند. این حمله سایبری به هکرها این امکان را داد تا به هزاران کمپانی و دفاتر دولتی که از نرم‌افزارها و محصولات کمپانی "سولار ویندز" استفاده می‌کردند، دسترسی پیدا کنند.

"برد اسمیت"، رئیس شرکت مایکروسافت این حمله را که در دسامبر سال گذشته شناسایی شد یه عنوان "بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین حمله‌ای که جهان تاکنون به خود دیده" توصیف کرد.

آمریکا همچنین قصد دارد تا مسکو را به خاطر مداخله ادعا شده در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ تنبیه کند.

پس از انکه جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا ولادیمیر پوتین، همتای روس خود را یک "قاتل" خطاب کرد، این اقدام مورد نظر آمریکا احتمالا تنش‌ها در روابطی که به پایین‌ترین حد خود پس از جنگ سرد رسیده، تشدید خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر