کد خبر 518421

سخنگوی وزارت امور خارجه چین؛

آمریکا باید بدون قید و شرط به برجام بازگردد

سخنگوی وزارت امور خارجه چین تاکید کرد: «آمریکا باید بدون قید و شرط به برجام بازگردد و تمام تحریم های غیرقانونی علیه ایران را لغو کند».

به گزارش  شینهوا، «جائو لی جیان» روز سه شنبه طی نشست خبری در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی با اشاره به نشست کمیسیون مشترک برجام در وین افزود: در حال حاضر، وضعیت هسته ای ایران در مرحله حساسی قرار گرفته است. چین از تشکیل جلسات کمیسیون مشترک برجام برای بحث لغو تحریم ها از سوی آمریکا و ازسرگیری اجرای برجام از سوی ایران پشتیبانی می کند. همچنین، پکن از تعامل کمیسیون با آمریکا به روشی مناسب حمایت می کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی اظهار امیدواری کرد طرف ها هرچه زودتر درباره احیای برجام به توافق برسند و گفت: خروج یک جانبه آمریکا از برجام دلیل اصلی بحران کنونی است. آمریکا باید بدون قید و شرط به برجام بازگردد و تمام تحریم های غیرقانونی علیه ایران را لغو کند.

این مقام چینی افزود: امیدواریم همه طرف های مربوط بتوانند حق و باطل را تشخیص دهند و از آمریکا بخواهند اقدامات مشخصی در مورد لغو تحریم ها انجام داده و با ایران همسو شود و برای احیای هرچه زودتر برجام تلاش کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین تصریح کرد: چین همواره نقش سازنده ای در مساله هسته ای ایران داشته و به تلاش ها برای احیای برجام ادامه خواهد داد. اما همزمان، از حقوق و منافع مشروع خود دفاع خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ایرانی
    ۰ ۰

    زمانی میتوان به آمریکا امر کرد که دلار ش هزار تومان ما باشد دلار ش به بالای 25هزار تومان رسیده پس غمی ندارد این ما هستیم که به لطف مسیولین بی خبر از گرسنه بودن ملت جون می کنیم