کد خبر 512929

فوری/ آمریکا برای بازگشت به برجام شرط گذاشت

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به سؤالی درباره احتمال معاف کردن برخی کشورها از اجرای تحریم‌های نفتی واشنگتن علیه ایران به‌منظور ترغیب ایران برای مذاکره با آمریکا اعلام کرد که واشنگتن هیچ مشوقی برای این منظور در نظر نگرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین، «ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: تنها و تنها در صورتی که ایران به میز مذاکره بیاید آماده رایزنی بر سر طرح‌هایی هستیم که می‌تواند دو طرف را به سمت مسیر پایبندی دوجانبه به برجام سوق دهد.  

وی ادامه داد: در نهایت، نقطه‌ای که می‌خواهیم به آن برسیم «پایبندی در برابر پایبندی» است. اگر ایران به پایبندی کامل برگردد ایالات متحده نیز همین کار را انجام خواهد داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ابلی
  ۵ ۱

  حال بیا چند سال هم واسه بازی با کلمات و جملات مردم باید اذیت بشن دو طرف میخوان که بر گردن به تعهداتشون خوب مگه میشه بدون مذاکره این کارو کرد معلومه که باید اول مذاکره کرد اخه مگه خودتون به اروپایی‌ها نگفتین راهکار ارایه بدن خوب اونا هم راهکار دادن چرا عمل نمیکنین اخه چرا به فکر مردم نیستین

 • ma
  ۱ ۶

  گفتگو با آمریکا بازی با آبروی ایران و ایرانیه و مذاکره جز سرخوردگی و دادن امتیاز نتیجه ای نداره ...زنده باد ایران

 • ناشناس
  ۱ ۴

  ایالات متحده دروغ میگوید و به تعهدات خود پایبند نیست .

 • ناشناس
  ۴ ۲

  مزاکره خوب است ، روابط دوستانه با همه ملتها خوب است. ما اگر با همه کشورها پیمان داشته باشیم و روابط دوستانه. جهان در امن و امان است. دیگه امنیت و فراوانی میشود

 • ناشناس
  ۱ ۳

  اینا همش چرت وپرته مهم این هست که آنها مردمان خود را بازی دادند وپولها و ثروت‌های فراوانی را به جیب زدند واین شد که رمز ارزها ظهور کردند تا این انحصار را بشکنند وبه سرعت در حال گسترش در جهان است

 • موسویان
  ۰ ۴

  آمریکاییها خودشان بهتر میدانند که اصلا"قابل اعتماد نیستند و اوتها بودند که بطور یک طرفه از برجام خارج شدند و ترامپ تمام معاهدات بین المللی را زیر پا گذاشت ،،،دوباره چه تضمینی است که مجددا"بعداز میز مذاکره بزنند زیر حرفشون،،،،،واقعا"عقل سلیم شرایط و حرفهای آمریکاییها رو قبول میکند؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شرط وشروط امریکا فقط برای روحانی اهمیت دارد وگر نه خریدار دیگری ندارد

 • حسین
  ۱ ۰

  مگر جز با مذاکره راه دیگری هم وجود دارد؟!!
  فرصت سوزی همچنان ادامه دارد . از لحظه ها بایستی استفاده کرد که البته سالهاست که وقت تلف میکنیم.
  آقای روحانی و ظریف ... کمی اراده از خودتون نشون بدید .چون منتخب مردم بودید !!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  هر تعهدی تا وقتی پایدار هست که هر دو طرف بهش پایبند باشند، وقتی اروپا و آمریکا از تعهدشون خارج شدن دیگه پیمان نامه ارزشی نداره.تا کی التماس کردن به غربی ها. دیگه برنمیگردن، تمام.