کد خبر 508301

سفیر ایران با وزیر دفاع ارمنستان دیدار کرد؛

تاکید برهمکاری چند جانبه ایران و ارمنستان

سفیر جمهوری اسلامی ایران و وزیر دفاع ارمنستان در دیدار با هم ضمن تاکید بر گسترش همکاری‌های چند جانبه به بررسی آخرین تحولات منطقه پرداختند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزیر دفاع جمهوری ارمنستان دوشنبه در «ایروان» پایتخت ارمنستان با سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور دیدار کرد. طرفین در این دیدار درباره همکاری‌های چند جانبه رایزنی کردند.

به نوشته وبگاه «رادیو ارمنستان» «واگارشاک هاروطویان» وزیر دفاع ارمنستان دوشنبه پذیرای «عباس بدخشان ظهوری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان بود.

وزیر دفاع ارمنستان در مورد وضعیت موجود در کشورش پس از جنگ با جمهوری آذربایجان به دیپلمات ایرانی  توضیح داد. طرفین در این دیدار همچنین به موضوعات مربوط به همکاری چند جانبه ارمنستان و ایران و آخرین تحولات منطقه پرداختند.

«محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران   چندی قبل  در دیدار با  مقام‌هایی ارمنستانی در ایروان گفت تمامیت ارضی این کشور خط قرمزی برای ایران است.او در دیدار با «آرا آیوازیان» وزیر خارجه ارمنستان گفت که برای ایران، ارمنستان همسایه‌ای مهم است. وی افزود مرزهای ایران و ارمنستان همیشه مرزهای دوستی و همکاری بوده است.

وزیر خارجه ایران در این باره گفت: «ایران اهمیت زیادی به تمامیت ارضی کشورها می‌دهد و به این مسئله که حقوق مذهبی و همه حقوق کشورها حفظ شود، احترام می‌گذارد و آن را دنبال می‌کند. خط قرمز ما تمامیت ارضی جمهوری ارمنستان است که آن را به وضوح اعلام کرده‌ایم.»

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه به درگیری‌های اخیر در منطقه قره‌باغ کوهستانی هم پرداخت و خسارات جانی ارمنستان در این جنگ را تسلیت گفت و تاکید کرد باید برای حل مسائل بشردوستانه کاری انجام شود.

ظریف در دیدار با نخست‌وزیر ارمنستان نیز  این کشور را همسایه بسیار خوب جمهوری اسلامی خواند و گفت که روابط بسیار صمیمی و نزدیکی بین دو کشور برقرار است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر