کد خبر 505340

وزیر امور خارجه آمریکا ؛

نام انصارالله یمن از فهرست گروه‌های تروریستی خارج می‌شود

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که وزارتخانه تحت امرش روز ۱۶ فوریه (سه‌شنبه ۲۸ بهمن‌ماه) نام انصارالله یمن را از فهرست گروه‌های تروریستی خارجی (از نظر دولت آمریکا) خارج خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در بیانیه‌ای از خروج قریب‌الوقوع نام انصارالله یمن از فهرست گروه‌های ترویستی خارجی از نظر آمریکا خبر داد.

بلینکن در بیانیه خود اظهار داشت: «من روز 16 فوریه [28 بهمن] تحت قانون مهاجرت و ملیت، نام انصارالله که گاهی از آن با عنوان حوثی‌ها یاد می‌شود را از فهرست گروه‌های تروریستی خارجی حذف خواهم کرد.»

وی در ادامه مدعی شد: «این تصمیم با توجه به شرایط وخیم انسانی در یمن اتخاذ شده است. ما به هشدارهای سازمان ملل متحد، گروه‌های بشردوستانه و اعضای کنگره از هر دو حزب و دیگران مبنی بر اینکه تروریستی اعلام شدن انصارالله می‌تواند اثرات ویران‌کننده ای بر دسترسی یمنی‌ها به کالاهای اساسی مانند غذا و سوخت داشته باشد، گوش فرا دادیم.»

وزیر خارجه آمریکا در عین حال تأکید کرد: «رهبران انصارالله شامل عبدالملک الحوثی، عبدالخالق بدرالدین الحوثی و عبدالله یحیی الحکیم همچنان ذیل فرمان اجرایی شماره 13611 به دلیل اقداماتی که صلح، امنیت و ثبات یمن را تهدید می‌کند، تحت تحریم باقی خواهند ماند.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر