کد خبر 504562

یک رسانه روسیه‌ای؛

دیدار قالیباف با لاوروف روز سه‌شنبه انجام می‌شود

یک رسانه روسیه‌ای گزارش داده رییس مجلس ایران سه‌شنبه با وزیر امور خارجه روسیه و دبیر شورای امنیت این کشور دیدار خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یک رسانه روسیه‌ای گزارش داده «محمد باقر قالیباف»، رییس ‌ مجلس شورای اسلامی ایران سه‌شنبه با «سرگئی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه و «نیکلای پاتروشوف»، دبیر شورای امنیت این کشور دیدار خواهد کرد.

محمدباقر قالیباف روز گذشته (یکشنبه) در رأس هیأتی وارد مسکو شد. در همین خصوص مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس در این باره عنوان کرد که ارتقای همکاری‌های ایران و روسیه به سطح راهبردی و افزایش تعاملات اقتصادی یکی از مهم‌ترین اهداف سفر قالیباف به مسکو است.

وی افزود: «رییس مجلس به دعوت رییس دومای روسیه در راس هیأتی، روز یکشنبه ۱۹ بهمن ماه به مسکو سفر می‌کند و در این سفر سه روزه علاوه بر تقدیم پیام رهبر معظم انقلاب به دولت روسیه، دیدارهایی با همتایان خود در دوما و سنا خواهد داشت.»

به نوشته ایتارتاس، «والنتینا ماتوینکو»، رییس سخنگوی مجلس اعلای روسیه در جریان دیدار با آقای قالیباف گفت: «سفر شما با آنکه مختصر است بسیار پرمشغله است. در جریان هستم که گفت‌وگوهای ثمربخشی با همکارم ویاچسلاف وولودین (رییس مجلی سفلی روسیه) داشته‌اید و فردا در دستور کارتان گفت‌وگو با وزیر خارجه لاوروف و پاتروشوف، دبیر شورای املی قرار دارد.»

وی اضافه کرد: «اما می‌خواهم قول بدهید یک بار دیگر به روسیه می‌آیید. از شما دعوت می‌کنم سفری به مناطق ما داشته باشید.»

رییس مجلس علیای روسیه تأکید کرد ایران، شریک قدیمی و نزدیک روسیه است و «روسیه مایل به گسترش همکاری‌های جامع با ایران علی‌رغم تحریم‌ها است.»

به نوشته خبرگزاری ایتارستاس، رییس مجلس علیای روسیه همچنین سالروز فرا رسیدن پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به آقای قالیباف تبریک گفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر