کد خبر 502086

مقابله با پایین آوردن استفاده از سوخت‌های فسیلی در آمریکا؛

کشاورزان و شرکت‌های نفتی آمریکایی علیه بایدن متحد شدند

شرکت‌های نفتی آمریکایی و شرکت‌های تولیدکننده سوخت‌های زیستی در کنار تولیدکنندگان ذرت در آمریکا برای مقابله با سیاست‌های بایدن در پایین آوردن استفاده از سوخت‌های فسیلی و تخصیص یارانه به خودروهای برقی با یکدیگر دست به یکی شدند.

به گزارش رویترز، شرکت‌های نفتی آمریکایی به دنبال اتحاد با کشاورزان و تولیدکنندگان سوخت‌های زیستی برای مقابله با سیاست‌های بایدن هستند. دولت بایدن قصد دارد تا به سمت ترویج هر چه بیشتر خودروهای برقی در آمریکا برود اما فعلا که خیلی از این مسئله استقبال نشده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس ؛ درواقع این دو گروه که به صورت سنتی با یکدیگر رقیب هستند، در تلاش هستند تا با مقابله با سیاست دولت فدرال در تخصیص یارانه به خودروهای برقی بپردازند و همین امر نشان دهنده شدت نگرانی آنها نسبت به سیاست جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا در اعمال سیاست‌هایی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی و پایین آوردن استفاده از سوخت‌های فسیلی است.

در حالی که شرکت‌های تولیدکننده سوخت‌های زیستی و شرکت‌های نفتی همواره در بازار حامل‌های انرژی آمریکا رقیب به شمار می‌روند اما درواقع به صورت مشترک دوست دارند تا تولید خودروهای با موتور احتراق داخلی ادامه یابد. این تلاش‌ها همچنین نشان دهنده حجم تغییر سیاست‌ها در سطح دولت آمریکاست. نفوذ صنعت نفت این کشور در کاخ سفید با روی کار آمدن بایدن به جای ترامپ کاهش یافته اما اتحادیه تولیدکنندگان غلات همچنان در سطوح بالای دولت آمریکا نفوذ زیادی دارند.

گروه تولیدکنندگان سوخت و مواد پتروشیمی آمریکا نیز تایید کرده است که با نمایندگان ملی و ایالتی تولید ذرت و سوخت‌های زیستی طی هفته‌های گذشته دیدار داشته تا با آنها برای مقابله با سیاست کاهش تولید کربن در حوزه حمل و نقل متحد شده و از طرف دیگر جلوی تخصیص یارانه برای خودروهای برقی را بگیرند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر