کد خبر 500974

تردید بایدن درباره محکومیت ترامپ؛

طرح استیضاح ترامپ به مجلس سنا رفت

قانونگذاران دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا طرح استیضاح رئیس جمهور سابق این کشور را به مجلس سنا تحویل دادند.

به گزارش رویترز، سی ان ان اعلام کرد جو بایدن، رییس جمهور آمریکا روز دوشنبه گفت بر این باور نیست که رای کافی برای محکومیت دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا در محاکمه استیضاح در مجلس سنا وجود داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ بایدن بر این باور است ۱۷ نماینده سنا از حزب جمهوری خواه به محکومیت ترامپ رای نخواهند داد.

در صورتی که هر ۵۰ عضو حزب دموکرات آمریکا به محکومیت ترامپ رای دهند، باید ۱۷ عضو حزب جمهوری خواه نیز همین رای را بدهند تا محکومیت وی تصویب شود. سی ان ان اعلام کرد گفتگو مختصری با بایدن در این باره داشته است.

جمعی از مقامات مجلس نمایندگان آمریکا طرح استیضاح ترامپ را به صورت دستی تحویل سنا

خبرگزاری رویترز گزارش داد: جمعی از مقامات و نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه (به وقت محلی) طرح استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق این کشور به اتهام تحریک حمله به کنگره در ۶ ژانویه را برای تحویل به مجلس سنا به صورت دستی حمل کردند.

منشی مجلس نمایندگان آمریکا، سرپرست رییس پلیس کنگره و ۹ نفر از مدیران استیضاح که مسئول پیگرد این پرونده هستند، در این پیاده روی رسمی شرکت داشتند. آن‌ها در حالی که طرح استیضاح را در دست داشتند در داخل ساختمان کنگره از مجلس نمایندگان تا سنا در کنگره راه رفتند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر