کد خبر 500563

شورای وزیران امارات موافقت کرد؛

توافق امارات و تل‌آویو برای بازگشایی سفارت‌ دو کشور

شورای وزیران امارات افتتاح سفارتخانه این کشور در تل آویو پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی را تصویب کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، امارات با گشودن سفارتخانه این کشور در «تل‌آویو» پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی موافقت کرد.

حساب کاربری دولت امارات در توییتر اعلام کرد:« شورای وزیران امارات امروز با افتتاح سفارتخانه این کشور در تل‌آویو موافقت کرد.»

پیش از این رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داده بودند که در ژانویه ۲۰۲۱ (ماه جاری میلادی) احتمال افتتاح سفارت امارات در تل آویو نیز وجود دارد و مراسم افتتاح این سفارتخانه با حضور یک هیأت عالی رتبه از امارات انجام خواهد شد.

این رسانه‌ها همچنین به نقل از منابع صهیونیستی و اماراتی گفتند که احتمالا سفارت و کنسولگری رژیم صهیونیستی نیز در همین ماه ژانویه در امارات افتتاح می‌شود و  «بنیامین نتانیاهو» و «گابی اشکنازی» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.

 امارات به همراه بحرین روز ۱۵ سپتامبر گذشته توافق آبراهام(سازش) را با رژیم صهیونیستی در کاخ سفید امضا کردند.

رژیم صهیونیستی رسما سفارتش در امارات را افتتاح کرد

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی امروز، یکشنبه از افتتاح رسمی سفارت خود در ابوظبی امارات خبر داد.

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد، همزمان با ورود ایتان نائیه، کاردار سفارت رژیم صهیونیستی به ابوظبی، پایتخت امارات، سفارت این رژیم در ابوظبی افتتاح شد.

در این بیانیه آمده است: سفارت اسرائیل در راستای تقویت روابط دو دولت در تمام زمینه‌ها و توسعه روابط با دولت امارات و سازمان‌های اقتصادی، بخش خصوصی، محافل آکادمیک، رسانه‌ و غیره تلاش خواهد کرد.

این وزارتخانه اشاره کرد، سفارت در حال حاضر ماموریت خود را از طریق دفاتر موقت انجام می‌دهد و به محض ایجاد مقر دائمی برای آن ظرف روزهای آینده افتتاح خواهد شد.

گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به این مناسبت گفت: برای ایتان نائیه و کل کادر سفارت در گام‌های اولیه‌شان به نام اسرائیل در ابوظبی آرزوی توفیق دارم. افتتاح سفارت منجر به توسعه روابط دوجانبه بین اسرائیل و امارات برای فراهم سازی فوری امکانات لازم در این روابط خواهد شد. من از محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی و عبدالله بن زاید،‌ وزیر خارجه امارات برای رهبری‌شان در این زمینه و میزبانی‌شان از نمایندگان‌مان تشکر می‌کنم.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی افزود: انتظار می‌رود دفتر تماس اسرائیل در رباط و کنسولگری اسرائیل در دبی ظرف روزهای آینده افتتاح شود. این علاوه بر سفارت اسرائیل است که از چند هفته پیش فعالیتش را در منامه بحرین آغاز کرده است.

این بیانیه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اندکی پس از موافقت دولت امارات با تاسیس سفارتش در تل‌آویو مطرح شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر