کد خبر 499639

پس از تغییر دولت آمریکا اتفاق افتاد؛

نخستین سیگنال نگران کننده برای اسرائیل

منابع صهیونیستی از تغییر ایجاد شده در حساب توئیتری «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در اراضی اشغالی دقایقی پس از پایان مراسم تحلیف بایدن ابراز نگرانی کردند.

وبگاه صهیونیستی روتر نت شامگاه چهارشنبه گزارش داد: دولت جدید آمریکا، حساب توئیتری «دیوید فریدمن» سفیر این کشور در اراضی اشغالی را تغییر داده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، پیش از انجام مراسم تحلیف بایدن در حساب توئیتری وی از عبارت سفیر آمریکا در قدس (اورشلیم) استفاده شده بود. اما پس از مراسم تحلیف واژه قدس از صفحه توئیتری وی حذف شده است.

پس از مراسم تحلیف سمت فریدمن به سفیر آمریکا در «سرزمین‌های اشغالی، کرانه باختری، و غزه» تغییر پیدا کرد.

در همین رابطه، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سفارت آمریکا با صدور بیانیه ای تغییر ایجاد شده را به منزله تغییر در سیاست دولت جدید آمریکا ندانسته است.

از طرفی، باراک راوید روزنامه نگار صهیونیست نیز در توئیتی که بیانگر نگرانی وی بود، نوشت: من نمی دانم دلیل این همه نگرانی ها که از این تغییر ایجاد شده، چیست؟! سیاستهای آمریکا در قبال اسرائیل هیچ تغییری نکرده است.

پیش از این برخی منابع از تعارضات رویکرد دولت بایدن با ترامپ در موضوع فلسطین به ویژه مسائلی نظیر تاعلام پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی خبر داده بودند، به ویژه اینکه اقدامات ترامپ در این باره برخلاف رویکرد سازمان ملل در قبال قدس و وضعیت آن اتخاذ شده بود.

اسراییل

بیشتر بخوانید
ارسال نظر