کد خبر 499623

بایدن: دموکراسی شکننده است

چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا در سخنانی پس از مراسم تحلیف خود اذعان کرد: دموکراسی شکننده است.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مراسم تحلیف «جو بایدن» چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا در کنگره این کشور آغاز شد.

پس از آن جوزف بایدن سوگند ریاست جمهوری را ادا کرد تا رسما دوران ریاست خود را در کاخ سفید آغاز کند.

وی در سخنرانی پس از این مراسم سوگند، گفت: امروز روز دموکراسی است. امروز روز آمریکاست. امروز روز امید است.

رییس جمهور آمریکا در سخنانی که اشاره به ناآرامی‌های اخیر اجتماعی و سیاسی در آمریکا داشت، گفت: علی رغم حمله اخیر به کنگره ما بار دیگر کنار هم قرار گرفتیم تا انتقال مسالمت‌آمیز قدرت انجام شود. امروز ما نه پیروزی یک نامزد انتخاباتی بلکه پیروزی یک آرمان را جشن می‌گیریم.

بایدن ادامه داد: من امروز همان سوگندی را یاد کردم که جورج واشنگتن یاد کرد. کمتر کسی در تاریخ ما با چنین شرایط دشواری مواجه بوده است.

وی با اشاره به آمار بالای مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا در آمریکا و جهان گفت: ویروسی که کشور را در نوردیده و جان هزاران نفر را گرفته است. میلیون‌ها شغل از دست رفته و هزاران کسب‌وکار تعطیل شده‌اند.

بایدن افزود: ما باید با نژادپرستی و تروریسم داخلی مبارزه کنیم. می‌خواهم آمریکا را بار دیگر متحد کنم و از همه می‌خواهم در راه دستیابی به این آرمان به من کمک کنند.

رییس جمهور آمریکا گفت: کمتر کسی در تاریخ ما با چنین شرایط دشواری مواجه بوده است. ویروسی که کشور را در نوردیده و جان هزاران نفر را گرفته است. میلیون‌ها شغل از دست رفته و هزاران کسب‌وکار تعطیل شده‌اند. ما باید با نژادپرستی و تروریسم داخلی مبارزه کنیم.

وی افزود: می‌خواهم آمریکا را بار دیگر متحد کنم و از همه می‌خواهم در راه دستیابی به این آرمان به من کمک کنند.

بایدن ادامه داد: برخی فکر کردند می‌توانند با استفاده از آشوبگران دموکراسی ما را نابود کنند. این اتفاق هرگز هرگز هرگز رخ نخواهد داد.

وی تاکید کرد: اختلاف نظر نباید به تفرقه منجر شود. من رئیس‌جمهور همه ملت آمریکا هستم. قول می‌دهم که برای آنهایی که در انتخابات از من حمایت نکردند، به اندازه کسانی که حمایتم کردند تلاش کنم. من می‌دانم که بسیاری از هموطنان ما امروز نگران شغل خود هستند، نگران بیمه خود هستند، نگران آینده خود هستند.

رییس جمهور جدید آمریکا گفت: در این شرایط ما باید اختلافات را کنار بگذاریم. ما به یکدیگر نیاز داریم. ما برای عبور از این زمستان سیاه به یکدیگر نیاز داریم. ما برای عبور از این همه‌گیری (کرونا) باید یک ملت باشیم.

بایدن اولین فرمان ریاست جمهوری خود را امضا کرد

رییس جمهور جدید آمریکا سه فرمان اجرایی مربوط به اعلامیه روز تحلیف، انتصاب وزرا و پست‌های فرعی در وزارتخانه ها را امضا کرد.

حجم ویدیو: 870.30K | مدت زمان ویدیو: 00:00:46
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر