کد خبر 497049

مشاوران ارشد کاخ‌سفید؛

ترامپ قصد استعفا ندارد

مشاوران ارشد کاخ‌سفید با اعلام دستور کار روزهای آتی رییس جمهور کنونی آمریکا اعلام کردند: ترامپ قصد استعفا ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مشاوران ارشد کاخ‌سفید امروز یکشنبه به شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اِس اعلام کردند که ترامپ قصد ندارد استعفا دهد.

بر اساس اعلام مشاوران ارشد کاخ سفید، ترامپ بی‌اعتنا به آنکه مهلت ریاست جمهوری‌ وی رو به اتمام است، قصد از سرگیری وظایف رسمی خود را دارد.

در گزارش شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اِس در این خصوص آمده است: ترامپ در این مسیر فشاری هم برای اینکار احساس نمی‌کند. وی هیچگونه مسئولیتی را در قبال حمله طرفدارانش به کنگره نمی‌پذیرد.

مشاوران ارشد کاخ سفید در ادامه  به شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اِس گفتند: رئیس جمهور آمریکا ارتباطات دیپلماتیک، فعالیت دولت انتقالی و سفری به مرز آمریکا و مکزیک را در برنامه روزهای آتی خود نیز گنجانده است.

در همین ارتباط، سناتور «پت تومی» (Pat Toomey) امروز یکشنبه در مصاحبه ای اعلام کرد که ترامپ باید استعفا بدهد؛ البته وی با مسئولیت جنایی مواجه است.

«پت تومی» سناتور جمهوریخواه از ایالت پنسیلوانیا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان در این خصوص گفت: به نظر من در این مقطع زمانی و با توجه به اینکه فقط چند روز تا پایان دوره کنونی ریاست جمهوری آمریکا مانده است، بهترین کار برای ترامپ استعفا است. البته من خوش‌بین نیستم که این رویداد (استعفای ترامپ) رخ دهد؛ اما فکر می کنم بهترین کار موجود (برای ترامپ) این مسیر است. به عقیده من مسئولیت جنایی نیز در این میان وجود دارد... می دانید که؛ استاندارد وجود محکومیت در یک مجازات جنایی در این خصوص بسیار بالا است.

«ویپ جیم کلیبِرن» (Whip Jim Clyburn) عضو مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت کارولینای جنوبی هم ساعاتی پیش اعلام کرد که این نهاد قانونگذاری در هفته جاری به استیضاح ترامپ رأی خواهند داد.

وی در این باره گفت: سه‌شنبه یا چهارشنبه این هفته این اقدام به انجام خواهد رسید.

نشریه «هندو تایمز» به نقل از وبگاه «هیل» (رسانه کنگره آمریکا) پیشتر اعلام کرد که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خطاب به نمایندگان کشورش اعلام کرد: از شما می خواهم تا این هفته آماده بازگشت به واشنگتن باشید.

این در حالیست که در یورش ناگهانی معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به داخل کنگره این کشور، ۵ تن کشته شدند که به گفته پلیس، تمام آنها از طرفداران دونالد ترامپ بودند. در این میان، یک نیروی پلیس هم کشته شده است.

شبکه تلویزیونی سی ان ان نیز پیشتر در گزارشی اعلام کرد که دونالد ترامپ رییس جمهور فعلی آمریکا در حال تعیین وکلای خود برای استیضاح احتمالی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر