کد خبر 492130

بر اساس آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز؛

شمار تلفات کرونا در آمریکا به ۳۲۲هزار نفر رسید

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم سه هزار و ۲۳۱ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده از مرز ۳۲۲ هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم سه هزار و ۲۳۱ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۳۲۲ هزار و ۵۸۵ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۱۸۳ هزار و ۵۵۴ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۸ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۱۵۹ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا تاحدودی کاهش داشته است و شمار قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا مجدداً روندی افزایشی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۸ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۶۲۸ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۳۳۰ هزار و ۸۲۴ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۲۴ میلیون ۶۹۴ هزار و ۲۱۰ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۴۱۹ هزار و ۶۴۲ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با یک میلیون و ۹۵۸ هزار و ۵۰۸ مورد ابتلا و ۲۳ هزار و ۲۳۹ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۶۱۴ هزار و ۸۳۸ مورد ابتلا و ۲۵ هزار و ۹۴۱ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۸۶۶ هزار و ۷۶۵ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۶ هزار و ۷۲۴ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

در حالیکه کشورهای جهان در تکاپو هستند تا با ساخت واکسن‌های گوناگون از شیوع بیشتر کرونا جلوگیری کنند، «مت هانکوک»، وزیر بهداشت انگلیس دوشنبه 24 آذرماه از  یافت نوع جدید ویروس کرونا با  قدرت شیوع سریع‌تر در این کشور خبر داد و  اعلام کرد که دست‌کم ۶۰ مقام محلی مختلف در انگلیس، عفونت‌هایی را که بر اساس گونه جدید کرونا ایجاد شده ثبت کرده‌اند.

در پی انتشار اخباری از کشف نسخه جدید و جهش‌یافته ویروس کرونا در انگلیس شماری از کشورهای اروپایی از جمله اتریش، بلژیک، آلمان، ایرلند و هلند پروازهای خود به و از ایتالیا را به حالت تعلیق درآوردند و ترکیه نیز اعلام کرد که تمامی راههای ارتباطی با انگلیس و هلند و همچنین دانمارک و آفریقای جنوبی را قطع کرده است.

از طرف دیگر، رسانه‌های غربی گزارش کردند که در پی کشف گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس، کانادا پروازهای مسافربری از این کشور را به حالت تعلیق درآورده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۷۷ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۳۶۹ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۷۱۵ هزار و ۹۴۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۴۳ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۶۰ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۱۰ میلیون و ۹۹ هزار و ۳۰۸ مورد ابتلا و ۱۴۶ هزار و ۴۷۶ مورد فوتی و برزیل با ۷ میلیون و ۳۲۰ هزار و ۲۰ مورد ابتلا و ۱۸۸ هزار و ۲۸۵ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر