کد خبر 488295

شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا در اروپا موجب شد؛

برگزاری اجلاس داووس سال آینده در سنگاپور

شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا در اروپا باعث شد تا مقامات مجمع جهانی اقتصاد تصمیم بگیرند، اجلاس سا‌ل آینده را به جای داووس سوئیس در سنگاپور برگزار کنند.

به گزارش راشاتودی، مجمع جهانی اقتصاد تصمیم گرفته است، با توجه به شدت گرفتن شیوع کرونا در اروپا اجلاس بعدی خود را به جای داووس سوئیس در سنگاپور برگزار کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، این دومین بار در 20 سال گذشته است که اجلاس مجمع جهانی اقتصادی به جای شهر داووس سوئیس در یک شهر دیگر برگزار می‌شود.

قرار است در روزهای 13 تا 16 می سال 2021 سران شرکت‌ها و سیاستمداران از سراسر جهان برای برگزاری این اجلاس به سنگاپور سفر کنند.

برگزارکنندگان این اجلاس می‌گویند، البته اجلاس سال 2022 دوباره در سوئیس برگزار خواهد شد.

در بیانیه مجمع جهانی اقتصاد آمده است: تغییر در مکان برگزاری اجلاس نشان‌دهنده اولویت‌دهی این مجمع جهانی به حفظ سلامت و ایمنی شرکت‌کنندگان و مردم شهر میزبان است.

این بیانیه می‌افزاید: اجلاس بعدی نخستین اجلاسی که قرار است سران کشورهای جهان در آن درباره نحوه بهبود اوضاع از بحران کرونا صحبت کنند.

پیش‌تر نیز مجمع جهانی اقتصاد گفته بود که به جای ژانویه اجلاس داووس در ماه می برگزار خواهد شد.

در ماه اکتبر مجمع جهانی اقتصاد گفته بود که به جای شهر داووس قصد دارد این مجمع را در شهر لوسرن بئورگنستوک برگزار کند.

تغییر محل برگزاری اجلاس داووس ضربه بزرگی به این شهر وارد می‌کند، چرا که برگزاری نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد نخستین منبع درآمد این شهر سوئیس به شمار می‌آید.

براساس مطالعات انجام شده توسط دانشگاه سنت گالن در سال 2017 برگزاری نشست مجمع جهانی اقتصاد 66 میلیون دلار برای شهرداری داووس و 2 میلیون فرانک هم درآمد مالیاتی برای این شهر داشته است.

این برای نخستین بار است که یک کشور آسیایی میزان نشست مجمع جهانی اقتصاد می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر