کد خبر 487988

به بهانه تحولات هنگ‌کنگ؛

‌۱۴مقام چینی توسط آمریکا تحریم شدند

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز از اِعمال تحریم‌هایی علیه ۱۴ مقام چینی به بهانه تحولات هنگ‌کنگ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه ۱۴ مقام چینی اعمال کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، به گزارش اسپوتنیک، بهانه وزارت خزانه داری آمریکا از اقدام خصمانه امروز علیه پکن، تحولات هنگ‌کنگ ادعا شده است!

خبرگزاری رویترز در این باره اعلام کرد: مقام‌های تحریم‌شده همگی از اعضای کنگره ملی چین هستند.

این در حالیست که ماه گذشته چین قطعنامه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن هر قانون‌گذاری که از استقلال منطقه هنگ‌کنگ حمایت یا امنیت ملی را تهدید کند، باید رد صلاحیت شود؛ مصوبه ای که به برکناری ۴ نفر از قانون‌گذاران هنگ‌کنگی انجامید.

در همین رابطه، «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی کاخ سفید پیشتر در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه ادعا کرده بود: اقدامات اخیر پکن مبنی بر رد صلاحیت قانون‌گذاران طرفدار دموکراسی در شورای قانون‌گذاری هنگ‌کنگ، شکی باقی نمی‌گذارد که حزب کمونیست چین به صورت آشکاری تعهدات بین‌المللی خود تحت اعلامیه مشترک چین- بریتانیا و وعده‌هایش به مردم هنگ‌کنگ را نقض کرده است.

 آمریکا هنگ کنگ را به عنوان اهرم و بهانه ای برای اعمال فشار بر چین در دست گرفته و هر تصمیمی که پکن در خصوص هنگ کنگ اتخاذ می کند بهانه ای می شود تا واشنگتن تحریم های جدیدی را علیه مقامات چینی اعمال کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر