کد خبر 487435

به منظور لغو نتیجه رأی‌گیری صورت گرفت؛

درخواست غیرمستقیم ترامپ از فرماندار جورجیا

رئیس‌جمهور آمریکا که نتوانست از طریق دادگاه نتیجه رأی‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری در ایالت جورجیا را باطل کند، از فرماندار این ایالت خواست با تشکیل جلسه ویژه قانون‌گذاری، این کار را برای او انجام دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بعد از رد شدن شکایت ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای ابطال آراء انتخابات ریاست‌جمهوری در ایالت جورجیا از سوی دادگاه، وی دست به دامن فرماندار این ایالت شد.

ترامپ بامداد یکشنبه در صفحه توئیتر از «برایان کِمپ» فرماندار جورجیا خواست تا با برگزاری جلسه ویژه قانون‌گذاران این ایالت، نتیجه انتخابات در جورجیا را لغو کند.

وی در این پیام در پاسخ به توئیت کِمپ که گفته بود سه بار درخواست وی برای بررسی امضاء برگه‌های آراء رد شده، نوشت: «اما شما هرگز به راستی آزمایی امضاء نرسیدید! افراد شما، چیزی را که می‌خواهید انجام نمی‌دهند. آنها چه چیزی را پنها می‌کنند».

رئیس‌جمهور آمریکا با هشتگ زدن کلمه «شفافیت»، ادامه داد:‌ «حداقل فوراََ درخواست برگزاری جلسه ویژه قانون‌گذاری کنید. آن کار را که می‌توانید به سرعت و فوری انجام دهید».

ترامپ سپس در توئیت دیگری که تا حدودی نشان‌دهنده استیصال وی از تغییر دادن نتیجه انتخابات بود، نوشت: «ما تا کنون رأی قانونی بیشتری به‌دست آوردیم. تنها کاری که می‌توانم کنم این است که به تلاش و پویش ادامه داده و رئیس‌جمهور خوب (عالی!) باشم. این ۱۰۰ درصد به ایالت‌ها بستگی دارد که انتخابات را مدیریت کنند. جمهوری‌خواهان هرگز این را فراموش نخواند کرد».

شامگاه شنبه بود که دادگاه تجدیدنظر فدرال در ایالت جورجیا، درخواست ستاد ترامپ برای ابطال نتایج آرا در این یالت را رد کرد.

در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد، برآورد رسانه‌ها حاکی است جو بایدن با ۳۰۶ رأی الکترال در مقابل ۲۳۲ رأی ترامپ پیروز شده است. طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد. 

تیم دونالد ترامپ از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف‌ها و تقلب‌های انتخاباتی است، مطرح کرده است اما این شکایت‌ها در چند ایالت رد شده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر