کد خبر 486477

پس از تماس با ظریف؛

بورل بر اجرای کامل برجام توسط تمام طرف‌ها تاکید کرد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان به اهمیت توافق هسته‌ای ایران اشاره و بر لزوم اجرای کامل این توافق از سوی تمام طرف‌ها تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، جوسپ بورل شامگاه سه‌شنبه با انتشار پیامی در صفحه توئیتری خود افزود: با محمدجواد ظریف درباره تحولات مربوط به روابط ایران و اتحادیه اروپا گفت‌وگو و بر اهمیت حفظ برجام تاکید کردم.

وی تصریح کرد: به عنوان هماهنگ کننده برجام به کار در راستای اجرای کامل این توافق توسط تمام طرف‌ها ادامه می‌دهیم.

پیشتر وزارت امور خارجه کشورمان گزارش داد که در این تماس تلفنی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید مجدد بر مجرمانه بودن اقدام تروریستی در به شهادت رساندن شهید فخری زاده، مواضع اتحادیه در این خصوص را تشریح کرد.
بورل پیش از این نیز ترور شهید دکتر «محسن فخری‌زاده» دانشمند ممتاز هسته‌ای و صنعت دفاعی کشورمان را به باد انتقاد گرفت و تصریح کرد که این عملی مجرمانه است.
وی این مطلب را روز سه شنبه در میزگردی پیرامون تحولات سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک دهه گذشته مطرح کرد و افزود: متاسفانه این روش حل مشکلات نیست. نمی‌توانیم جلوی هسته‌ای شدن ایران را با کشتن کارشناسان دانشمندان هسته‌ای شان بگیریم.
وی بدون اشاره مستقیم به آمران این ضایعه دلخراش عنوان کرد؛ برخی نمی‌خواهند برجام احیا شود و این حالیست که ما تلاش کردیم تا به رغم خروج آمریکا از برجام، این توافق را زنده نگه داریم.
تروریست‌های  مسلح عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، این دانشمند برجسته کشورمان را به شهادت رساندند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر